Porada pri kúpe píly

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

Chcel by som vás poprosiť pri kúpe novej píly. Cena do 1000€. Aktuálne mám MAKITA MLT 100 nie je to zlá píla ale chce sa to s ňou hrať aby som docielil presnosť.
Vyberám medzi
DeWALT DWE7492
https://www.pomocnik.sk/dewalt-dwe7492
BOSCH GTS 10 XC Professional
https://www.pomocnik.sk/stolna-okruzna- ... ofessional
MAKITA 2704N
https://www.pomocnik.sk/makita-2704n

Najviac ma zaujal dewalt ale rád by som počul váš názor.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od jardako »

Dobré ráno, nikdo neodpovídá, asi nikdo všechny ty tři pily nezkoušel :-)

Tak aspoň obecně za mne: Z těch tří mi jako nejsolidnější značka připadá rozhodně Dewalt a vybral bych tedy DWE7492. Recenze má pěkné, i když ne 100%. Osobně bych se vyhnul Makitě.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od witt »

A proč ve výběru chybí METABO TS 254?
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

jardako píše: 09 črc 2021, 09:03 Dobré ráno, nikdo neodpovídá, asi nikdo všechny ty tři pily nezkoušel :-)

Tak aspoň obecně za mne: Z těch tří mi jako nejsolidnější značka připadá rozhodně Dewalt a vybral bych tedy DWE7492. Recenze má pěkné, i když ne 100%. Osobně bych se vyhnul Makitě.
Ideálne by bolo keby sa niekto našiel kto ten dewalt má a používa. Jediná vec ktorej sa bojím je pravosť fenc voči základni lebo to sa nedá regulovať. Voči kotúču je to v pohode.


witt píše: 09 črc 2021, 13:15 A proč ve výběru chybí METABO TS 254?
Presnosť, vnútro a fenc.

Mojou hlavnou prioritou je presnosť lebo s tou mám problém u makity.
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Dovla »

Ja som teda takúto pílu nemal, aj keď som si ich viacero bol ohmatať v obchodoch, tak nakoniec som upustil od kúpy, lebo čo mne najviac nevyhovovalo je tá plastová základňa ,alebo plastová časť v základni takmer u každej píly. Tuhosť a presnosť podľa mňa je v prvom rade "železo" , ale nie plast.
Ale ak už predsa niektorá tak asi tá Dewaltka, sa mi tiež zdá serióznejšia. Ale určite by som ju nekupoval cez e-shop. Môžeš natrafiť tiež na nejaký kus z "pondelkovej" produkcie.
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

Dovla píše: 09 črc 2021, 13:48 Ja som teda takúto pílu nemal, aj keď som si ich viacero bol ohmatať v obchodoch, tak nakoniec som upustil od kúpy, lebo čo mne najviac nevyhovovalo je tá plastová základňa ,alebo plastová časť v základni takmer u každej píly. Tuhosť a presnosť podľa mňa je v prvom rade "železo" , ale nie plast.
Ale ak už predsa niektorá tak asi tá Dewaltka, sa mi tiež zdá serióznejšia. Ale určite by som ju nekupoval cez e-shop. Môžeš natrafiť tiež na nejaký kus z "pondelkovej" produkcie.
Tak mi poraď čo by si kúpil lebo ja sa fakt už strácam. U tej dewalt plast je len na prednej strane celá píla je na trubkovej konštrukcií. Jednoducho povedané buď ísť do niečoho čo stojí 2,5k alebo dewalt. Nenašiel som nič medzi. A na moje občasné rezanie pre zábavu je 2,5k moc hlavne nevedel by som si to sám obhájiť. Pozeral som aj na IGM aj na bazári a nič tam nie je.
Miller
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2020, 09:47

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Miller »

Z výberu by som šiel do Dewaltu, ale osobne by som si radšej priplatil za https://www.igm.sk/igm-laguna-fusion-3-kotucova-pila/ , viem nechceš dať toľko za pílu, ale nekupuješ ju na rok ani na dva, tie píly čo máš vo výbere to je vždy o kompromise ;)
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od witt »

Amanox píše: 09 črc 2021, 13:29
witt píše: 09 črc 2021, 13:15 A proč ve výběru chybí METABO TS 254?
Presnosť, vnútro a fenc.

Mojou hlavnou prioritou je presnosť lebo s tou mám problém u makity.
Není přesná? Měl jsem pocit, že z recenzí vychází lépe něž právě ten Bosch a Makita. Prosím tě, co to je fenc?
Delší dobu přemýšlím o malé pile k velké, dlouho byl mým favoritem DW 745, jenže než jsem se rozhoupal, tak ji přestali dělat :-) A ten nástupce mě nějak už neoslovil. Respektive mi došlo, že tam není plnohodnotné boční rozšíření stolu (nebylo ani před tím) a tím pádem pila není tak vhodná k vestavbě frézky. Rozšíření stolu ve směru kotouče pak není zádné. No a nějak mi padlo do oka právě to větší Metabo, takže teď hledám reference.
Předpokládám, že nepřesnost Makity MLT 100 je dána tím jednostranně uchyceným palelním dorazem, ne?
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

witt píše: 09 črc 2021, 20:59
Amanox píše: 09 črc 2021, 13:29
witt píše: 09 črc 2021, 13:15 A proč ve výběru chybí METABO TS 254?
Presnosť, vnútro a fenc.

Mojou hlavnou prioritou je presnosť lebo s tou mám problém u makity.
Není přesná? Měl jsem pocit, že z recenzí vychází lépe něž právě ten Bosch a Makita. Prosím tě, co to je fenc?
Delší dobu přemýšlím o malé pile k velké, dlouho byl mým favoritem DW 745, jenže než jsem se rozhoupal, tak ji přestali dělat :-) A ten nástupce mě nějak už neoslovil. Respektive mi došlo, že tam není plnohodnotné boční rozšíření stolu (nebylo ani před tím) a tím pádem pila není tak vhodná k vestavbě frézky. Rozšíření stolu ve směru kotouče pak není zádné. No a nějak mi padlo do oka právě to větší Metabo, takže teď hledám reference.
Předpokládám, že nepřesnost Makity MLT 100 je dána tím jednostranně uchyceným palelním dorazem, ne?
Fence = opora pri rezaní neviem ako sa to nazýva u nás https://i.ytimg.com/vi/nXrAdNh5QwE/maxresdefault.jpg

Takže maki MLT100 moje problémy
1. pohyblivý stolík - totálne nepresné a prakticky nemožné to zoštelovať
2. T drážky sa mi vôbec nepáčia
3. kickback ochrana = treba ju zrezať na crosscut sled a tú ochrannú plastovú blbosť som hneď hodil do regála
3. Fence = pôvodný bol taký že ak si rezal niečo tak sa v strede ohol. Nahradil som to joklom plus plávačka na jednej strane ku kotúču. A problém je ten že nie vždy je kolmo ku kotúču. Pri uzamykaní sa vždy posunie. Pr ak chcem odrezať 35cm presne musím si ho nastaviť metrom premerať vzdialenosť ku kotúču zapretovať premerať znovu a takto dokola.

Tá makita nie je zlá popravde aj ten Fence sa dá stále vylepšiť aby to bolo typ top ale nemám na to prostriedky (technické) a ani chuť.


Metabo - no pozri si video na YT kde ukazujú ju zo spodku uvidíš dve biele plastové kolieska posunu kotúča atď preto sa mi ten metabo nepáči

LAGUNA Fusion 3

Super píla tú by som aj chcel ale za tie prachy a moje pílenie raz za dva mesiace je to škoda peňazí. To potom by som zobral niečo už s predrezom aby som mohol píliť aj lamino.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od witt »

Takže fenc je paralelní doraz pro podélné řezy. Ten má DW určitě hezčí, o tom žádná. Předpokládám ale, že i u Metaba je plně funkční. Alespoň jsem nanarazil na to, že by si na něj někdo stěžoval.
Ta kola jsem viděl, ale nezaznamenal jsem, že by si na ně někdo i po letech stěžoval. Vím, že staré pily měly pro štelování výšky kotouče hřídel s jemným závitem (kovovou) a za odcházela. Ten trapéz už by to ale dělat neměl.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 106 hostů