Stomana

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Stomana

Příspěvek od Jiří »

Zdravím všechny diskutující a rád bych se zeptal, zda máte zkušenost se stroji fy. Stomana.
Zejména se mi jedná a kombinaci hoblovka / protah.
https://stomana.net/machineseng/3/Surfa ... r-machines
Tyto stroje se také prodávají pod jinými značkami (Nikmann, Holzmann, Holzprofi, ..)
Předem díky!
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

Zdravím,

zkuste vedlejší vlákno ke konci, kolega tam popisuje některé strojařské detaily nejspíš podobného stroje. viewtopic.php?f=23&t=1902

Hans
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

Děkuji za reakci!

Na základě čeho usuzujete, že se v případě Stomany jedná o podobné stroje?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

To jste psal Vy, že se to prodává i jako Holzmann apod. Proma je shodná kategorie.

Hans
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

Ah, už rozumím a děkuji za dobře míněnou radu.

S velkou pravděpodobností to není stejný soudek hrůzy.
U nás evidentně neznámý výrobce, ale mají velkého distributora v Polsku.
Aktuálně žádný problém s dodacími termíny, což může být rozdílným zdrojováním oproti všem Jet, Bernardo, Minimax, Hammer a dalším hobby značkám.

Řada FS je cenově na úrovni A3 a lehce pod Minimax Classic.
Stomanu doporučují ke zvážení někteří diskutují na woodworker.de a pár solidních video recenzí je k dispozici v němčině, polštině, francouzštině.
Firma zdá se totálně zabila marketing a prodává kdekomu - tj. i překupníkům s otřesnou reputací.

Tak to asi risknu.
V nejhorším případě ji za rok najdete na bazoši za cenu odvozu.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

Podle barev mě prvně napadl Bernardo a podle označení FS41 zase Minimax :-) Hm, co za to chtějí? Podle hmotnosti to asi nebude úplně ošizený, ale z fotek se nedá poznat kvalita strojařiny. Vy na ten stroj spěcháte? Když už funglovka, pak bych asi chtěl i místní zastoupení, ale to je na Vás.

Trochu mi ten stroj připomíná stroje, co před pár lety u nás nabízel TOS. Samozřejmě už nešlo o jejich výrobu, ale zkuste k nim taky mrknout. Před těmi asi pěti lety mne zaujalo, že jejich stroje nejsou přemalovaný Holzmanny. Dokonce byli ochotni mi dodat pilu s úpravou na hřídeli.

Pak dejte vědět, jak jste pořídil ;-)


Hans
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

Katalogové ceny zde https://www.kma-maszyny.pl/katalog-prod ... bosciowki/

Přesně ta strojařina je bod mé částečné nejistoty.

Spěchám a nespěchám.
Když jsem zjistil, že A3 by byla nejdříve za 6 měsíců
a Minimax FS30C možná v květnu, tak jsem se prostě začal dívat po alternativách.
Nejdříve na Holzkraft (Minimax v D a PL) a pak Stomana.

Já bych second hand samozřejmě bral, ale u nás je to totálně přebrané a německé obstrukce momentálně nechci podstupovat ;)
A taky jsem omezen výkonem motoru (jištění) a velikostí stroje.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

Nevím, jestli koukám správně, ale FS32N jen za 9500 PLN, tj. jen kolem 55 tis. Kč? Ale to by bylo razantně levnější než ty Hammery. A na takovou hoblovku strašně, strašně málo....

Hm a koukal jste na Houfka? Nevím jak teď, ale před lety měl ceny pěkné.

Použitej stroj holt musíte denně lovit na bazoši. Je fakt, že žádná sláva to není, ale občas se vyskytne slušnej kousek.

S tím prostorem je to zlé, ta hoblovka má vzadu trubku od pravítka, tj. nejmíň 30 cm od zdi. A příkon máte omezen jak? Ten by Vás bohužel opravdu mohl směřovat na hobby strojky, nemůžete to nějak předělat?

Hans
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

Ta cena je bez DPH.
U nás byl ten Holzmann za 84k s DPH.
A je potřeba mít na paměti, že Hammer je u nás předražený.
A3 31 je v Německu v základu za € 2,5k!

Řadu FS dělají i s pravítkem uchyceným k přednímu stolu.

Jištění mi zvládne max. 3kW na 3f.
Víc asi pouze přes soft startér.
Ale mi těch 30 - 32 cm šířky úplně vyhovuje.
Pokud vím, tak Houfek nejde pod 40.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

To teda koukám s těma Hammerama.

Ale stejně se mi to moc nezdá. Tak kombík pod 40 funglovka... Vezměte si, že to někdo musí vyrobit, vydělat na tom, poslat to do Evropy, tam na tom musí opět někdo vydělat, no a obchodníci nejsou sbor dobrovolných hasičů a podle mě celej jejich řetězec i s dopravou přijde na půlku prodejní ceny. Takže kupujete stroj vlastně za dvacku.

Nechci jim opravdu křivdit, jen nahlas přemýšlím, co se dá za takový peníze asi tak vyrobit... U ojetin je to jiný, tam ty obchodníky nakrmil už předchozí majitel, ale tady?

Zas je fakt, že když to bude krám, nebudete mít horentní ztrátu.

S tím jištěním to myslíte jak? On tam žádnej softstart asi nebude a proudová špička při rozběhu tam bude vždycky. To máte opravdu jistič jen 3x6 A? Nebo už uvažujete přiměřeně těžký rozběh, aby třeba běžný 3x16 A nevyletěl? A co odtah?

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů