Přenosný devěný svěrák

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegové,
na pinterestu jsem narazil na moc pěkný svěráček.
Líbí se mi tak, že si ho snad budu muset vyrobit:
http://benchcrafted.blogspot.cz/2013/05 ... rce=feedly
Co na něj říkáte?
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Tim »

Ahoj Petře,
pěkný benchcraft kování pro hoblice je super třída ale ty ceny,no zrovna o víkendu jsem objednával v Lee Valley /můj oblíbený obchod/ crisscros pro roubo bench a nějaké drobnosti
tak už se těším až to bude doma

tim
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Danny »

Zrovna jeden přenosný(posuvný) svěráček řeším na mém Roubo bench. Crisscross je skvělá věc, neboť tam není moc místa na děravé prkno v četně štelovacích rolniček. Navíc chci, aby ten posuvný svěrák chodil stejně jako ten pevný - vedle sebe. Snad to bude chodit. Vše dělám od oka - rozměrů nemaje.
Time, jak ten crisscross cenově vychází v četně dopravy ? Jestli mám nad tím přemýšlet - budu potřebovat 3 kusy. ( Anglicky neovládám )
Pak jsem někde viděl na místo crisscross takovou kulatinu, chodící na těsno v objímce. Z toho bych měl obavy, aby se nekousla. Možná je tam ložisko. ;) Máte někdo zkušenost ???
Danny
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Petr »

Ahoj Danny,
zrovna dneska jsem si koupil 20mm zavitovou tyč a matice a chci si zkusit ten svěráček s crisscross systémem vyrobit. Tak jsem zvědavý jak to bude fungovat.
myslím, že ten systém je opravdu konstrukčně jednoduchý a materiálově nenáročný, prostě použiju pásovinu místo odlitku a musí to přece taky fugnovat.
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Tim »

ahoj danny,

objednával jsem si z téhle stránky http://www.leevalley.com/en/Wood/page.a ... 1637,41659 tu jednoduší verzi , cena 135CAD,doveze mi to koncem února kamarád pokud mu vyjde váha do letadla má to asi 5kg pokud ne tak v srpnu bude moct vést větší váhu a tak to bude v srpnu

tim
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Danny »

cca 2 500,- Kč za jeden crisscross a doprava to je dost. Koukal jsem na youtube a Petře fakt na tom není moc složitých věcí. Zkusím to zkreslit a poptám se kluků na vypalovačce. Počítám, že 15 mm plech by mohl stačit. U dvou svěráků mám vřetena YORK s rychlým stoupáním 28x7 a hlavní svěrák má 35x5 délky 1000 mm co se bude zakracovat podle potřeby a to je celkem velká váha v četně samotného svěráku a litinového ovládacího kola. Když bude cena zajímavá - nechám udělat něco na víc. :P
Danny
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Danny »

Tak něco na víc bohužel nebude. Prý už to nejde jako dřív a tenhle crisscross byla poslední černota za symbolickou lahvinku. Škoda - v hlavě mám spousty nápadů. Ale ten crisscross je paráda, ještě malá prácička na soustruhu a můžu to poskládat. :)
Danny
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Danny »

Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Danny »

Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Přenosný devěný svěrák

Příspěvek od Tim »

Tak dneska jsem dostal další díly na nové roubo

tim
Přílohy
IMG_1141.JPG
IMG_1141.JPG (63.6 KiB) Zobrazeno 23845 x
IMG_1144.JPG
IMG_1144.JPG (60.77 KiB) Zobrazeno 23845 x
IMG_1146.JPG
IMG_1146.JPG (57.03 KiB) Zobrazeno 23845 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů