Truhlář nebo obraběč kovů

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Truhlář nebo obraběč kovů

Příspěvek od Roman »

Tak mladýho od ségry vzali na obraběče kovů,ještě čeká na truhláře.Co by jste si vybraly vy.Myslím,že ten truhlář je asi o dost záživnější řemeslo,než obraběč kovů.Co se týče uplatnění tak zas šikovný obraběč,má možná větší šanci se uplatnit na trhu.Děkuji za názory.R.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Truhlář nebo obraběč kovů

Příspěvek od truvan »

hmm jestli chce vydělávat peníze at jde na železo,jestli je romantik tak at na truhláře
muj synator si to vyvětlit nechal, šel na strojárnu,(nejlepčí truhláři sou strojaři :)
ale to je na mladejch přeci je nebudeš do něčeho nutit,vysvětlit ano,ale striktně nakázat v tomto případě imho špatně :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Truhlář nebo obraběč kovů

Příspěvek od Roman »

truvan píše:hmm jestli chce vydělávat peníze at jde na železo,jestli je romantik tak at na truhláře
muj synator si to vyvětlit nechal, šel na strojárnu,(nejlepčí truhláři sou strojaři :)
ale to je na mladejch přeci je nebudeš do něčeho nutit,vysvětlit ano,ale striktně nakázat v tomto případě imho špatně :ugeek:
No je to sranda,sám jsem strojní mechanik a fušuju do dřeva.Jednou si snad složím hobby cencéčko,to už má k železu taky blízko.
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Truhlář nebo obraběč kovů

Příspěvek od Rudolf »

Pánové obráběč kovů stojí 8 hodin u mašiny jak kokot. Něco o tom vím, zamlada jsem začínal ve fabrice a tahle práce je zlej sen. Ano, v nábytkářské fabrice může i truhlář stát u mašiny jak kokot. Ale to je spíš práce pro ukáčka, na to nepotřebuješ výuční list. Truhlář má podle mě mnohem různorodější práci. Dodneška přemejšlím, že bych se ještě nějak truhlářem vyučil. Ale už to možná v tomhle životě nevyjde :)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Truhlář nebo obraběč kovů

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
tak je to asi všude stejný ,synátor když se před lety rozhodoval čím se vyučí tak jelikož doma viděl všude samý dřevo tak se přihlásil na truhláře do Lišova,můžu říct,že se vyučil jako hodně dobrej truhlář ale jeho chyba byla moc velká pečlivost a tím i to ,že nu všechno dlouho trvalo a tak když se po škole rozhodoval kam do práce rozhodnul se ,že pujde do fabriky na NC mašinu jako strojní obráběč kovů docela ho to chytilo a po roce dělal na NC zakázkovou výrobu takže žádná nuda a dobrej plat.Dneska dělá tady kousek u nás u jedný kanadský firmy na NC za super plat,v pondělí má čistý montérky ve skříni,při každej směně ho čeká v lednici jídlo za 27,-kč,má pět tejdnů dovolený,platěji mu část penzijního pojištění....oddělá si osum hodin a má čistou hlavu.Truhlář v privátu toho jen velice těžko dosáhne.
Jsem rád ,že jsem ho nechal aby šel svojí cestou

rád bych řekl ,že je důležitý dělat práci co člověka baví a taky je třeba vážit si práce toho druhýho pokud ji dělá dobře.

tim
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Truhlář nebo obraběč kovů

Příspěvek od Tim »

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti