Nový vercajk

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

USA/CANADA
Přílohy
V1.JPG
V1.JPG (50.31 KiB) Zobrazeno 33955 x
Veritas kocour.JPG
Veritas kocour.JPG (42.67 KiB) Zobrazeno 33955 x
veritas škrabák.JPG
veritas škrabák.JPG (58.29 KiB) Zobrazeno 33955 x
kanadská brusle.JPG
kanadská brusle.JPG (33.35 KiB) Zobrazeno 33955 x
LIE NIELSEN.JPG
LIE NIELSEN.JPG (36.37 KiB) Zobrazeno 33955 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Martin »

Fotil jsi sám :o
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Ne, fotil bratr - já na to nemám.
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

Ahoj Krokusi, moc by mě zajímalo, jak se pracuje s tím škrabkovým hoblíkem. Můžeš napsat srovnání oproti klasické škrabce (cidlině)? O těch ostatních radši ani nechci slyšet :cry: (teda drážkovač mám, takže si to umím představit :roll: ). Díky.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Jane, zrovna včera na něj došlo. Potřeboval jsem vyhladit kus ebenové destičky a posloužil více než dobře. Jde to s ním daleko rychleji než s cidlinou, největší peklo je to nastavit, potom jede jako po másle /Puchalského nastudovaného mám, přesto mi to trvalo/. Cidlinou jsem velmi zlehka finišoval. Rozhodně to chce pro ten větší úběr silnější želízko, mám v něm jen to slabé. Možná pro ty problematičtější dřeva je lepší větší úhel želízka 55+ klasického hladíku, mám 45,50 a v ebenu nechytačka. Jestli se chystáš opracovávat problémové dřevo, je škrabák asi sázka na jistotu. Po celé operaci jsem vypadal jako horník, navíc všude po dílně velmi jemné hobliny ze škrabání... Jinak jsem zjistil, že kocour je fantastická věc, ale to není nic nového - snad jen pro mě :) Lie-Nielsen - fóenhálf, jak by řekli amíci, je dělo jako pras#, zvlášť želízko a nová klopka. Vím, že celý můj příspěvek - Nový vercajk - asi působí na mnohé jako finanční sebevražda, ale ještě žiji, nebo přežívám?
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

No zcela tě s tim vercajkem chápu. Stále mě zkušenosti vedou k tomu, že bez kvality to jde velmi těžko, teda s tím neustálým nastavováním a dolaďováním. Děkuji za přiblížení ku škrabáku. Časáky jsou plný reklam, ale moc jsem to nechápal. Prosím tě nějak mi unikl ten Puchalský :geek:...
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Deneba neznáš? You tube - Lie-Nielsen - Scraping Planes Part1 / Scraping Planes Part2
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

Jo ajo, na kousek jsem už koukal, ale máme sakra pomalej net, divočina je divočina... :mrgreen: Až budu mít víc času, tak si dám zásek.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Dlouho jsem potřeboval pořádnou paličku, tak jsem si udělal - hlava Buxus sempervirens, rukojeť Berchemia zeyheri. Nejlepší na tom je, při použití takto tvrdého dřeva, ten přenos energie. Musel jsem se naučit velmi zlehka klepat... :)
Pal.jpg
Pal.jpg (19.52 KiB) Zobrazeno 33714 x
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

No nádherný kousek, ale to mi pověz, kde jsi sehnal tak velký zimosráz, to asi nebude místní...? Já jsem viděl tak max. 4 cm průměr...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti