Měděné umyvadlo

Informace a odpovědi od kováře Jiřího Javůrka.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Měděné umyvadlo

Příspěvek od Roman »

Poptával jsem půlkulaté umyvadlo,ale bylo to celkem dost peněz.Koukal jsem na videa,jak upnuli kulatý plech do soustruhu a přez páku to natáhli na formu,celkem frkot.Myslel jsem,vyklepat to ručně,ale to asi nebude sranda a nebude to za 5 minut.Sice to patří do plátneřství ,ale já to řadím po bok kovařiny.
Jiří Javůrek
Příspěvky: 12
Registrován: 01 dub 2012, 09:10

Re: Měděné umyvadlo

Příspěvek od Jiří Javůrek »

Roman píše:Poptával jsem půlkulaté umyvadlo,ale bylo to celkem dost peněz.Koukal jsem na videa,jak upnuli kulatý plech do soustruhu a přez páku to natáhli na formu,celkem frkot.Myslel jsem,vyklepat to ručně,ale to asi nebude sranda a nebude to za 5 minut.Sice to patří do plátneřství ,ale já to řadím po bok kovařiny.
Dobrý den
tomu co tu popisujete se říká kovotlačitelství a neprovádí se nožem ale speciálním nástrojem. Pro tento druh výroby je potřeba kovotlačitelský soustruh a kopyto na které se budoucí výrobek tlačí. Večer by jsem mohl dát nějaké nákrasy nářadí a jak to funguje. Znám jednoho kovotlačitele ale nečekej te že to bude nějak extra levné cena mědí pořád roste. Pokud by jste měl zájem a chtěl si zkusit nějaké umyvadlo vyrobit sám tak vám rád poradím a případně i pomohu.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděné umyvadlo

Příspěvek od Roman »

Technologii znám.Já zkusil několik lidí-cena 2500 kč PLUS MÍNUS.Forma není problém,je spousta šikovných lidí.Kamarád má cnc mašinu.Jo chápu,že plech něco stojí,samotná operace je na minuty.Samozřejmně dají slevu na více kousků.Samozřejmně vítám každou informaci.Ted budu dělat dřevěné,ale chci mít výběr.
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Měděné umyvadlo

Příspěvek od IvoS »

Roman píše:Technologii znám.Já zkusil několik lidí-cena 2500 kč PLUS MÍNUS.Forma není problém,je spousta šikovných lidí.Kamarád má cnc mašinu.Jo chápu,že plech něco stojí,samotná operace je na minuty.Samozřejmně dají slevu na více kousků.Samozřejmně vítám každou informaci.Ted budu dělat dřevěné,ale chci mít výběr.
Zajímalo by mě, jestli jste už vyrobil to dřevěné umyvadlo, taky mě to láká.
A co to měděné?
Díky
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděné umyvadlo

Příspěvek od Roman »

Zatím tady mám jen takový model,ještě nevím přesně jak to bude vypadat.Asi budu muset postavit kopírovací frézu,abych mohl frézovat půlkulatý tvar.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti