Ryoba 300-jak jí naostřit

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Ryoba 300-jak jí naostřit

Příspěvek od Roman »

Koupil jsem Ryobu 300 na tesařinu.Řezala skvěle,ale je už asi mrtvá.Nařezal jsem sní prakticky prd.

Dobrý den pane Sapáku,
k pilám od firmy Gyokucho pilník nenabízíme, protože by stál více než nový plátek. Zuby jsou tvrzené tak, že byste potřeboval jedině diamantový pilník.
Přeji hezký den.
Zuzana Pěkná

Takže zřejmně budu muset nakoupit,několik desítek pilek do zásoby,celkem drahý koníček.

Tak jak to tedy je.
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Ryoba 300-jak jí naostřit

Příspěvek od prdola »

lze to provést i obyčejnými diamantovými jehlovými pilníčky
pořídil jsem je jako sadu 8ks v bazaru za cca90kč
nevím co to stojí jinde protože jsem to pořídil asi před 2 roky
Zuzana

Re: Ryoba 300-jak jí naostřit

Příspěvek od Zuzana »

Od plno lidí máme na výdrž plátku dobré reference.
I když Jan pracuje převážně s dubem, tak ho překvapuje výdrž pil Gyokucho. Při podílení se na záchraně starého krovu v Nectavě pilu Ryobu 300 často využívali. Byl to starý krov s eternitovou střechou (prašné prostředí) a s pilou se řezalo jak na starých trámech tak i na čerstvém řezivu a i tak pila vydržela poměrně dlouho. Určitě to nebylo pár trámků... Pily, které jsou určené prioritně na suché dřevo mají šrank nastavený tak, aby pila odebírala co nejméně materiálu, ale zároveň se v suchém dřevě nedusila. V mokrém dřevě práce s ní není idelání a následkem toho se šrank svírá. Tudíž pila hůře odvání piliny a je potřeba více námahy a má to menší efekt. Možná to je důvod vašeho pocitu, že pila už neřeže...
Jinak při Velkém odběru plátků vám můžeme nabídnout slevu :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti