MDF desky, provedení HMR

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
b.trnkocy
Příspěvky: 14
Registrován: 26 lis 2015, 10:44

MDF desky, provedení HMR

Příspěvek od b.trnkocy »

Vědom si toho, že zde je lamino a MDF málem neslušné slovo, přesto se obracím s prosbou o informaci. Youtuber
"plywoodworking" vyrábí velice zajímavé přípravky a vylepšení strojů z materiálu, který označuje jako HMR (High Moisture Resistant) a má nazelenou barvu. Připomíná to hustější MDF, krásně se to řeže, frézuje, vrtá. Nedá se toho (mimo jednu zmínku) moc vygooglit. Setkal se , prosím, někdo z něčím podobným? Kde by se to dalo sehnat...
Catwoodwork
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2015, 13:24

Re: MDF desky, provedení HMR

Příspěvek od Catwoodwork »

Zdravím, jedná se skutečně o voděodolnou MDF. Nechal jsem si z ní vyrobit MFT pracovní desku s vyfrézovanými otvory 20mm / rastr 96mm. K použítí tohoto materiálu mě vedla myšlenka nestálé teploty a kolísající vlhkosti v dílně, tímto jsem chtěl eliminovat. Nemohu porovnat s klasickou MDF, nemám s ní zkušenost, mohu ale říci že tato zelená deska je mechanicky opravdu velmi odolná. Sehnal jsem v JafHolz - v ČR neměli skladem, ale jsou schopni stáhnout z centrály ze zahr.i po jedné desce.
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: MDF desky, provedení HMR

Příspěvek od witt »

A na kolik a v jakém rozměru deska vyšla?
Catwoodwork
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2015, 13:24

Re: MDF desky, provedení HMR

Příspěvek od Catwoodwork »

Formát 2800/2070, tl.19mm, označení MDF Topan vlhkuodolná MR, cena byla / min.rok / CZK 2910,-- vč.daně.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů