Home made Sumitsubo

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Home made Sumitsubo

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegove, tak jsem vcera dokoncil vyrobu meho inkoustoveho znackovace sumitsubo. Veskere informace, video i fotky z vyroby mam na svem blogu, tak budu rad, kdyz se zastavite zde: http://pekne-truhlarsvi.blogspot.com/20 ... ast-3.html
Obrázek
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Home made Sumitsubo

Příspěvek od Martin »

Nechtěl bys vymezovací vložky z něčeho přírodního?Nabízím kostěné.
Morčez!
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Home made Sumitsubo

Příspěvek od IvoS »

Máš to moc pěkný, ostatně jako všechno co děláš, ale souhlasím s tím že ten silon se k tomu moc nehodí. A mě trochu vadí i ta klička. Dřevěná nebo třeba kovaná by se mi tam líbila víc. ;)
Hodně zdaru!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Home made Sumitsubo

Příspěvek od Petr »

Ahoj Ivo a Martine,
ono jde udelat vsechno, jenom to je vetsinou systemem pokus - omyl. Kdyz jsem se rozhodl vyrobit sumitsubo, tak jsem ani sam neveril, ze se mi to povede. Ten silon byl prvni vec co me napadlo. A tak jsem ho tam dal a uvidim jak to bude fungovat.(ve skutecnosti, pokud se nebudete divat z blizka nepoznate jestli je to keramika, silon, nebo kost) Ten kosteny zni zajimave, otec je myslivec, tak by pro me nebyl problem si to utocit treba z paruzku, ale nepovazuju to za nezbytne. Slo mi hlavne o hladkou kluznou plochu v otvoru a to silon splnuje. Pokud jde o tu klicku, tak tu bych si taky dovedl predstavit treba kovanou, ale se zelezem mi to moc nejde a drevena by si dlouho nevydrzela. Snazil jsem se okopirovat princip jaky pouzivaji v japonsku s pouzitim dostupnych materialu a hlavne co nejlevneji. Mozna az budu mit rezbarske dlata a cas, udelam si luxusnejsi, ale tohle potrebuju hlavne na praci. I tak diky za pripominky a namety. ;)
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Home made Sumitsubo

Příspěvek od Martin »

Petře to byla nabídka ;) .Zrovna tady s kostí dělám,takže žádný systém pokus omyl.Pošli na SZ nákres nebo napiš rozměry a do týdne Ti to pošlu.Tady jsem dělal knoflík na loutnu:
Obrázek
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů