Bible řezbářů

Veškerá literatura, co se týká zpracování dřeva, broušení, řemesel a podobně.
Odpovědět
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Bible řezbářů

Příspěvek od Honza »

Heřman Kotrba: "TŘÍSKY Z DÍLNY ŘEZBÁŘE", vydáno nakladatelstvím Blok v r. 1982.
Padesát let poté co autor poprvé jako učeň zasedl k řezbářské stolici sedl a napsal tuto knihu s podtextem "Co vím o tom jak vznikalo a vzniká řezbářské dílo".
Co dodat - je tam všechno a ještě mnohem víc. Psal to v době, kdy měl pocit, že řezbařina zaniká a tak se snažil předat všechny své vědomosti.Vzhledem k tomu, že pocházel z řezbářské rodiny a řezbáři byli tenkrát také restaurátoři lze v knize nalézt řadu věcí které jsem v jiných nenašel. Pravda, je trochu objemná cca 320 stran drobného textu ve formátu A4 s řadou názorných obrázků a fotografií, ale stojí to za to si ji přečíst a pak se k ní vracet. ( pro pamětníky: nejvíce je znám jako restaurátor gotického oltáře mistra Pavla v Levoči, který opravoval se svými bratry). Bohužel sehnat se dá asi jenom v knihovně a nebo z pozůstalosti jak se to podařilo mně.
Uživatelský avatar
Onasxxx
Příspěvky: 8
Registrován: 28 dub 2010, 11:57
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bible řezbářů

Příspěvek od Onasxxx »

Ano, je to opravdu skvělá četba, taky mohu doporučit!! A sehnat se dá ještě v PDFku - jako ji mám třeba já..:) kdo by měl zájem, tak pošlu!
''čiň vše s láskou, ať se ti daří
a tvoje dílo pozná tě''
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bible řezbářů

Příspěvek od Petr »

Onasxxx píše:Ano, je to opravdu skvělá četba, taky mohu doporučit!! A sehnat se dá ještě v PDFku - jako ji mám třeba já..:) kdo by měl zájem, tak pošlu!
Ahoj, no tak to bych byl moc vdecny za takovou knihu, muzeme se nejak domluvit?
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bible řezbářů

Příspěvek od Petr »

Petr píše:
Onasxxx píše:Ano, je to opravdu skvělá četba, taky mohu doporučit!! A sehnat se dá ještě v PDFku - jako ji mám třeba já..:) kdo by měl zájem, tak pošlu!
Ahoj, no tak to bych byl moc vdecny za takovou knihu, muzeme se nejak domluvit?
jupii tak uz jsem ji nasel - da se stahnout zde :mrgreen: :
http://www.rezbarstvo.sk/diskusia/viewt ... &start=165
ピーター 大工
zdenek
Příspěvky: 28
Registrován: 03 bře 2011, 20:39

Re: Bible řezbářů

Příspěvek od zdenek »

Ahoj. Půjčil jsem si tuto knihu u nás v knihovně ale musím říct úpřímně,že jsem čekal něco jiného. Bible to možná je ,ale tak pro kunsthistorika nebo opravdu akademického odborníka.Pro člověka který se tím vysloveně neživí je tam praktických informací hodně málo. Zato mám knihy od pana amarka Mináře a to Řezbářství a Lidové řezbářství. Tady je opravdu dost jak praktických rad,tak i historie styly a pod. Vřele doporučuji. Ahok Zdenek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti