Napodobenina starožitného nábytku

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Napodobenina starožitného nábytku

Příspěvek od JanB »

Rád bych poprosil o rady nebo názory ohledně povrchové úpravy nábytku v historickém stylu. Už se s tím hraju hodně dlouho a blíží se doba, kdy už bude potřeba některé díly před slepením natřít. A hodně si lámu hlavu, jestli k tomuto stylu bude vhodnější lak nebo spíš nějaký olej či vosk. Chodím po obchodech, osahávám vzorníky :-) a jsem čím dál víc nerozhodný.

Jde o třešňové dřevo, dost zdobené řezbou a bude to mořené do poměrně hodně tmavého hnědého odstínu. Je to určené do obýváku.
Pokusím se v dílně trochu uklidit, abych to měl kde složit a vyfotit, pro lepší představu, ale to se mi povede spíš až koncem týdne. Zatím bych rád slyšel názory zkušenějších. V principu je mi jedno, jestli zvolený systém bude přírodně-ekologický nebo jestli to bude moderní dvousložkový lak, důležitý je finální vzhled.

Před chvilkou mi v obchodě prodavačka předváděla nějaké vosky Osmo - vypadalo to sice velmi dobře (na vzorníku), ale nejsem si jistý, jestli se to právě k mému výrobku hodí.
smutnyz
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2014, 13:26

Re: Napodobenina starožitného nábytku

Příspěvek od smutnyz »

idealní je napouštěcí nátěr směsí lihu a šelaku v poměru 3 ku 1. Po prvním nátěru do směsi přimíchat práškové vodové mořidlo do požadovaného odstínu. Vždy lze opravit odstín smytím lihem. Minimálně 5x nátěr.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 45 hostů