Olej na překližku?

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
ječmínek
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2013, 13:39
Bydliště: Luhačovice

Olej na překližku?

Příspěvek od ječmínek »

Ahoj všem nadšencům, zrovna řeším ne úplně přírodní podlahu na chajdě - z překližky, pohledová strana má pěknou texturu a chci ji nechat vyniknout a taky podlahu ochránit.. je vhodné použít na překližku olej? nemůže prosáknout k lepidlu a to narušit? lakovat se mi nechce kvůli budoucím opravám a ošlapání.. podlaha bude namáhaná, rád si nechám poradit, čím i ošetřit.. díky všem za případné postřehy.. Martin
VítekM
Příspěvky: 20
Registrován: 15 led 2013, 11:16
Bydliště: Praha 8

Re: Olej na překližku?

Příspěvek od VítekM »

Ahoj Ječmínku,
neboj se, překližkové lepidlo žádný olej nenaruší, ani ten s obsahem rozpouštědel. Mohl bych vysvětlit proč, ale ostatním by se z té chemie ježily chlupy. :mrgreen:
Možná se ti časem překližka přestane líbit, až získáš vztah ke dřevu, u mě to tak bylo. :lol:
Vítek
ječmínek
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2013, 13:39
Bydliště: Luhačovice

Re: Olej na překližku?

Příspěvek od ječmínek »

Ahoj,

děkuji za odpověď. Ona překližka určitě není můj favorit, ale je pravda, že do světa dřeva teprve pomaloučku pronikám.. překližku jsem použil jako vnější okenice, které dostanou dosti zabrat(snad ne od nenechavých rukou:) ) - velmi vlhká lokalita (na okraji lesa u potoka) a taky půjdou na podlahu (nejspíš z mojí nezkušenosti udělat to jinak levně a alespoň naoko dřevěně)..

pěkný večer
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů