ložnice dub

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

ložnice dub

Příspěvek od Tim »

ještě postel ,noční stolky a komoda,byla k tomu ještě vestavěná skříň ale někde jsem přišel o foto je to do stejného domu jako předcházející koupelna.
vyrobenu z dubu a dýhované dřevotřísky,použity nákližky db mořeno bílá tresť od milessi a lakováno polyuretan milessi polomat,lakováno se zachováním pórů.
tim
Přílohy
komada z čela.JPG
komada z čela.JPG (62.13 KiB) Zobrazeno 16294 x
komoda šuplíky.JPG
komoda šuplíky.JPG (69.56 KiB) Zobrazeno 16294 x
noční stolek zepředu.JPG
noční stolek zepředu.JPG (59.1 KiB) Zobrazeno 16294 x
noční stolek.JPG
noční stolek.JPG (64.64 KiB) Zobrazeno 16294 x
podpěra  středního nosníku.JPG
podpěra středního nosníku.JPG (95.5 KiB) Zobrazeno 16294 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: ložnice dub

Příspěvek od Tim »

pokračování
tim
Přílohy
pohled čelo u hlavy.JPG
pohled čelo u hlavy.JPG (60.38 KiB) Zobrazeno 16290 x
postel bez roštu.JPG
postel bez roštu.JPG (77.47 KiB) Zobrazeno 16290 x
postel s roštem.JPG
postel s roštem.JPG (78.39 KiB) Zobrazeno 16290 x
závěs bočnice.JPG
závěs bočnice.JPG (56.89 KiB) Zobrazeno 16290 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: ložnice dub

Příspěvek od werdio »

Milesi dělá zajímavé věci, ještě jsem nezkoušel, ale pár věcí mě láká :-)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: ložnice dub

Příspěvek od Tim »

milessi jsem používal hodně v začátcích nejvíc tak před deseti patnácti lety ale teď se snažím každého ukecat na olej.Měli super lak na schody neklouzavej na tom neklouzla ani ponožka a přitom byl v pololesku.Milessi ale hrozně smrdí a už to nechci čuchat ,má ale jednu velkou výhodu snadná práce a rychle schne a super brousitelnost ,vystříkal jsem toho dobře dva metráky.
tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: ložnice dub

Příspěvek od werdio »

jj...taky "nutim" olej/vosk, spíš co ty mořidla/patiny? Máš zkušenosti?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: ložnice dub

Příspěvek od Tim »

ahoj ,

patiny nedělám takže žádné zkušenosti ale mořidla jsem většinou míchal z milesi trestí,
ale je to docela drahá sranda a hlavně se občas stane ,že přijde zákazník za tři roky a chce něco jako jsem mu kdysi dělal ve stejném odstínu a to je potom docela problém a tak se tomu pokud možno vyhybám

tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: ložnice dub

Příspěvek od truvan »

tak to je taky fešácká práce!!!,taky sem používal ty hřebeny co tam máš,ale když sem
objevil toto http://www.melis.cz/produkt.php?id=1108 tak sem to začal používat(je to pořádnej kus železa)ale ani ty plecháče mě ještě nezradily,ale pocit z nich není tak jistej,jako z těch 3 mm :)
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: ložnice dub

Příspěvek od Tim »

Ahoj Truvan,

díky za pochvalu když jsem viděl to kování co používáš tak jsem šel nafotit kování co máme v posteli ještě po mým dědovi a ten ji dostal ještě před válkou od jedné rodiny továrníků pro které pracoval tak jí bude možná 100let a řekl bych,že je to co používáš ty,postel už byla mnohokrát stěhovaná a rozebíraná a kování drží jako nové kolikrát je problém to dostat od sebe,jo kvalita je kvalita...
i ta drátěnka je původní

tim
Přílohy
kování na posteli  možná sto let staré.JPG
kování na posteli možná sto let staré.JPG (74.61 KiB) Zobrazeno 16121 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: ložnice dub

Příspěvek od truvan »

To vypadá taky dobře
to kování co používám(poprvé sem to myslím viděl tady na cestě někde na fotce a postujícímu sem volal kde to shání a odkaz mám od něj, on kupuje na Halen .cz(kdybys mě zabil nevzpomenu si od koho sem tip dostal.
to kování není vůbec vidět(nikde ve vnitřním rohu nevadí ale to ani to jak staré y Tvoji památeční postele")(ale hold musí bejt zadlábnutý v čele i v bočnici(z hyrnu)což je jaksi práce navíc že?ale zas pěkně odladíš přítlak když to třeba podložíš kouskem dubový dýhy nebo umakartu(kdzž se to nedá na první dobrou")

když vidím jak některý střelci dělaj postele napevno tak mě jímá hrůza(ještě váleček zkousnu,ale hřeben je imho nejlepčí:)
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: ložnice dub

Příspěvek od Tim »

jo tak váleček ten teda nemusím ,přítelkyně kdysi koupila opravdu pěkně udělanou postel z buku i s pěknou povrchovkou ale spoj váleček no fakt to nic nevydrží...pořád dotahuju

Tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů