frézovací stolek

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

frézovací stolek

Příspěvek od Tim »

Zdravím kolegové,

tak jsem už delší dobu dělal tuning desky co jsem používal asi tak dvacet let jako frézovací stolek ,vystřídalo se na ní spousta horních frézek, no a takhle to nakonec dopadlo...

tim
Přílohy
IMG_0430.JPG
IMG_0430.JPG (79.97 KiB) Zobrazeno 44675 x
IMG_0426.JPG
IMG_0426.JPG (87.69 KiB) Zobrazeno 44675 x
IMG_0427.JPG
IMG_0427.JPG (93.51 KiB) Zobrazeno 44675 x
IMG_0428.JPG
IMG_0428.JPG (75.94 KiB) Zobrazeno 44675 x
IMG_0429.JPG
IMG_0429.JPG (71.41 KiB) Zobrazeno 44675 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: frézovací stolek

Příspěvek od werdio »

parádní!...a šuplíky super bonus...taky bych měl udělat upgrade
Co "dělá" ten dispaly? Frézu zvedáš kličkou zhora?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: frézovací stolek

Příspěvek od Petr »

Ahoj Time,
moc pekny stolecek. Taky uz se par let chystam na upgrade, ale asi to necham az do nove dilny, kde bych chtel frezu integrovat do pridavneho stolu moji USA Jetky. Jako to delaji amici a v garazi na to nemam misto. Tu vkladaci desku mas od krega? Podle fotek tam nevidim zadny mechanizmus zvedani frezy? Mas to nejak vyresene? Ten displej je asi digitalni odecet vysky, nebo to pres nej i zvedas?
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: frézovací stolek

Příspěvek od Tim »

pánové děkuji za pochvalu

byla použita frézka Makita RP2300FC pro svůj výkon,velmi dobře chodící vedení na sloupkách,velký otvor pro nástroje,upínání 6,8,12mm,integrovaný jednoduchý způsob zvedání pomocí šroubu,a velký zdvih na sloupkách.Zvedám pomocí acu a doladím šroubovákem ,je to rychlé a jednoducé nic se nemusí hledat obojí je pořád při ruce.
vložená deska byla použita KREG má v základu výměné kroužky ,dostatečnou pevnost a bylo možno dokoupit podpěrné rohy na vyladění do roviny se stolem.
odměřování zdvihu jsem použil levné od unimaxu pro délku 150mm,jednoduchá montáž a dobrá přesnost,
vodící lišty jsem měl koupené od Lee Valley Canada/můj oblíbený obchod/ale zjistil jsem ,že jich mám málo a tak jsem dokoupil od unimaxu za třetinovou cenu ....byly úplně stejné a ještě měli elox.
základní deska byla slepena ze dvou březových překližek 18mm a olepena umacartem oboustraně,posuvná pravitka bylo to samé provedení ale jiná barva umacartu ,děláno ze zbytků.
spodní deska taky překližka 18mm na kolečkách,korpus a čela šuplíků lamino /cena a váha kvůli stabilitě a vibracím/olepeno ABS 0,5,šuplíky z 15mm březové překližky spojeno pomocí Kreg pocket dna u šuplíků sololit.výsuvy rolničkové Blum.
vypínač jsem koupil u oop polička,chodní hodně dobře má citlivý tlačítka .

tak jsem se nějak rozepsal ,ale pokud jsem na něco zapoměl tak se zeptejte.
jo a tenhle stolek není celý z mojí hlavy na to jsem moc línej a tak jsem upravil ten co byl na
holzwerken

Tim
Přílohy
IMG_0431.JPG
IMG_0431.JPG (74.79 KiB) Zobrazeno 44547 x
IMG_0432.JPG
IMG_0432.JPG (62.84 KiB) Zobrazeno 44547 x
IMG_0433.JPG
IMG_0433.JPG (81.08 KiB) Zobrazeno 44547 x
IMG_0438.JPG
IMG_0438.JPG (72.33 KiB) Zobrazeno 44547 x
IMG_0445.JPG
IMG_0445.JPG (68.31 KiB) Zobrazeno 44547 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: frézovací stolek

Příspěvek od werdio »

ten umakart si lepil nějakým kontaktem? S umakartem nemám žádný zkušenosti..je asi odolnější jak obyč.lamino, co?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: frézovací stolek

Příspěvek od Tim »

ahojky werdio,

jo na to je nejlepší jakýkoliv kontaktní lepidlo je to rychlý a jednoduchý stačí ti zubatá stěrka a váleček nebo špalík na zatažení.tady jsem použil klasiku chemopren.Před asi patnácti lety jsem měl možnost se naučit dělat s umacarty u firmy Apotheka ve Španělsku byl jsem u nich na pobočce v Zaragoze a v Pamploně /to je tam jak pouštěji bejky do ulic mezi lidi/Moc naučnej pobyt dělaji zařízení do lékáren a téměř všechno se olepovalo umacartama a k tomu neerz a sklo a hlavně skoro žádný rovný plochy samý oblouky,vlny a pod.
kdyby ty lepidla nesmrděli tak super práce.

Tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: frézovací stolek

Příspěvek od werdio »

díky!...dám to klukům do lisu (dýhárna) :-) A zařadím umakart na nějaké aplikace do rejstříku..Fakt to máš pěkný a vychytaný...good job!
PS:jak umakart snáší frézka/pila?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: frézovací stolek

Příspěvek od Tim »

ahojky,

ještě abych se přesně vyjádřil umacart = laminát je to stejný materiál jako máš doma na pracovní desce v kuchyni.
Lis na ten zapomeň na lepení pomocí kontaktního lepidla se nic nelisuje a pokud to zalisuješ tak si stejně nepomůžeš.
základ je rovnoměrně natřít lepené plochy nejlépe zubatá stěrka zub tak 0,5-1mm,nechat zaschnout tak ,že plochy na omak přestanou lepit a potom si dát záležet a postupně buď od jedné strany a nebo od prostředka přiložit k sobě a dotlačit válečkem a nebo špalíkem se zakulacenou hranou/ve španělsku jsme používali jenom špalíky a lepily se plochy i více jak 2m2 a do oblouku/ a potom už jenom obrábět po kontaktu je možné okamžitě obrábět a dále opracovávat.
pozor na špatné položení na sebe už nic nevyrovnáš a většinou jsou oba kusy na vyhození.stačí velmi malá plocha a už to nedostaneš od sebe a laminát se ti zlomí.
cena laminátu je docela dost kolem 300,- a musí se brát celé desky cca 125x280cm

jo a řezání a frézování jenom s plátky a nalepený laminát s předřezem

tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: frézovací stolek

Příspěvek od truvan »

Ahoj
když už ses tak rozpovídal tak by mě zajímalo jak to kalibruješ??
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: frézovací stolek

Příspěvek od Tim »

ahojky
tak ted nevím co
tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti