Deska stolu

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Deska stolu

Příspěvek od truvan »

furt sem nepochopil jak to myslíte s tou oblinou,
s těma penězma to nebylo tak žhavý jak sem psal bylo to pro dobrého kamaráda a tam na peníze moc nehraju přivezl mi před měsícem cca 200m2 zámkové dlažby pěkně na paletách,
sice použitá, ale nestálo mě to ani korunu ;)
jinak já sem na ty oblé tvary a přírodní křivky zatíženej ženský se mě líběj i macatější než vyhublý :)
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Deska stolu

Příspěvek od werdio »

normálně..na místo tý uměle vytvořený obliny to kolmo říznout (ale zachovat zakřivení)
Ale to máš těžký, já nemám rád ty buchtový provedení obecně :-)..viz holandský nábytek z 90.
Když ted kolega dělal dubový stůl /210x90/ a rohy byly zakulacený, málem mě trefilo :-D
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Deska stolu

Příspěvek od truvan »

aha už rozumím asi teda kolmo odfrézovat než říznout, ale už chápu,
jinak podélná oblina není až tak uměle vytvořená
koresponduje s tím dřevem jen je pryč běl,
sklon a tvar sem se snažil zachovat po letech dřeva,
na druhé straně je téměř kolmá viz radiální dřevo,
P7206901k.jpg
ale samozřejmě měkce zakulacená,
já zase nemusím na masivu ostré hrany a rohy ,všechno se vždycky snažím smést, obrousit do "měka"
za umělou bych ji považoval kdyby se vyprofilovala nějakou rádiusovou frézou,nebo ufikla na kolmo :)
Jinak Tvuj názor vzhledem k tomu co vyrábíš je jasný, je to trošku jiný styl.
holandský nábytek se mě taky nelíbí ale jako řemeslo dost náročný myslím to šílený frézování v šablonách,ale žádný prostor pro přírodu a
volnou tvorbu.
něco jiného ale je u těch nových umělých materiálů tam zase preferuju geometrické tvary a přímé jasné línie,max rádius R2, R3 pravoúhlé průniky,minimalismus,
To je ale jiný příběh než cesta dreva :)
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 hostů