Skříňka do obýváku - pod televizi

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Skříňka do obýváku - pod televizi

Příspěvek od JanB »

Po několika odkladech jsem konečně dodělal tuto skříňku. Je určena do našeho obýváku a bude na ní stát televize.

Materiál je masivní třešeň, na to vodou ředitelné mořidlo a navrch dvousložkový acrylový lak. Rozměry jsou přibližně 150x50cm, výška necelých 60cm. Několik článků z průběhu výroby je i na mém blogu.

Akorát fotky se mi dnes moc nepovedly, tak se dám jen jednu a zítra zkusím za denního světla nafotit znovu.
skrinka.jpg
skrinka.jpg (19.34 KiB) Zobrazeno 10770 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Skříňka do obýváku - pod televizi

Příspěvek od truvan »

:shock: :shock: :shock: dost dobrá práce,sice to není můj šálek ale to vubec nevadí řemeslo je perfektní, to by 80%dnešních truhlářů (laminářů)myslím nedalo
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříňka do obýváku - pod televizi

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
fakt moc pekna prace Honzo klobouk dolu. Na te fotce to vypada nejmin 2m dlouhe. ;) Docela rad bych se podival na nejake fotky z postupu vyroby, at se taky neco priucim. :)
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříňka do obýváku - pod televizi

Příspěvek od JanB »

Díky za pochvalu oběma. Akorát nevím, co můžu jako amatér nabídnout k učení....

Petr: fakt to má jen metr padesát :-)

Fotky z průběhu výroby jsou na mém blogu, ale je to rozděleno do více příspěvků, tento kousek mi trval hodně dlouho, včetně několika odkladů kvůli jiným výrobkům. Ale ty správné příspěvky najdeš snadno, všechny mají v názvu "Skříňka pod televizi".
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Skříňka do obýváku - pod televizi

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
tak je to fakt hodně dobrý,můžu ti říct,že znám spoustu truhlářů ale myslím si že bych mezi nima hledal těžko někoho kdo by to takhle zvládnul,jsou to to buď lamináti těm říkám skládači většinou uměji jenom bedny z lamina a občas položit plovoučku potom jsou to kluci na schody a oknaři a nakonec výrobci dveří.universálního všestranného truhláře který by to takhle zvládnul včetně řezby a povrchovou tak to neznám ,klobouk dolů.
Jen tak dál je to sice styl který mně nic moc neříká ale jako truhlařina super provedení.
Koukal jsem na tvůj blog a líbí se mi i ta příprava ve sketchupu,já používám turbocad a nevím jestli je tu vůbec někdo kdo s ním pracuje ,pokud ano tak se ozvěte.

tim
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříňka do obýváku - pod televizi

Příspěvek od JanB »

Díky za chválu, ale myslím že se určitě najdou truhláři, kteří by to zvládli líp než já. A když pominu ty skládače lamina, tak to ostatní, co jsi vyjmenoval, to je zase něco, k čemu mám celkem respekt - schody nebo okna, to jsou věci, na které bych si troufl maximálně ve vlastním baráku, abych to mohl dělat pomalu a třeba i předělat, když nebudu spokojený :-)

Sketchup je na přípravu výborný, dají se snadno doladit proporce i promyslet spoje. A taky si musím nechat návrh schválit zákazníkem, což je u mě moje manželka a tady je Sketchup k nezaplacení (než se schválí finální verze, chvilku to trvá :-) )
Turbocad nepoužívám, kdysi jsem měl DeltaCAD, kreslil jsem v něm modely, ale ten byl jen 2D. Dnes už jen Sketchup.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů