Jidelni sestava stul a zidle

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Petr »

Zdravim kolegove,
v tomto tydnu jsem predal zakaznikovi jidelni sestavu, co jsem delal. Cisteho casu cca 7dnu prace. 6 zidli a stul. Zidle jsou dubove z jednoduchou konstrukci a zakaznik si je opatri calounenym podsedakem. Povrchova uprava je vodnim lakem. Konstr. spoje zidle na XL domino. Stul ma rozmer 750x1800mm. Nohy a luby jsou z masivu a horni deska je tupl lamino dole bila vrch dekor dub. Ladi to celkem pekne a je to prakticke na udrzbu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od krokus »

Mám dvě otázky:
1/ Proč je vrchní deska lamino, když zbytek je dřevo
2/ Vzhled výrobku určoval kdo?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od werdio »

Taky si myslím ze je skoda ty vrchni desky...ale jinak pekna prace :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od JanB »

Už jsem to psal Petrovi i na jeho blogu, ty obrázky mi přišly ve vhodnou dobu, neb mám v plánu výrobu sady židlí. Ne hned, musím udělat nejdřív pár věcí s vyšší prioritou a času není nazbyt. A tohle je přibližně vzhled podle mých představ. A samozřejmě pěkně udělané.

Akorát bych asi udělal opěradlo prohnuté (vím, tady bylo zadání jasné :-) ) a možná polstrovaný sedák
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
tak abych to ujasnil.
1. Horni desku jsme nevyrabel ja, ta byla hotova driv nez jsem zacal delat na tom stole. Ve firme delam z masivem jenom ja. Je nas na dilne 5 a ostatni delaji s laminem atd.. Obcas mi kolega pomuze s povrchovou upravou, abych se s tim tak dlouho neroztahoval, kdyz to natiram rucne. Pokud bych to vyrabel za sebe a ne ve firme, tak bych taky pouzil masivni horni desku (lamino nesnasim), ale na druhou stranu uz je to 3 stul co jsem delal v kombinaci a zakaznikum se to libi, protoze deska neni tak nachylna na poskozeni a je jednoducha na udrzbu. A v neposledni rade, je toto reseni mnohem levnejsi nez masiv.
2. Vzhled resil sef se zakaznikem, ktery pozadoval kopii zidle z mistni restaurace jak uz jsem psal. Z toho taky vychazi tvar a provedeni zidle. Tady je foto originalu z restaurace:
Obrázek
Ja mam taky radsi ladne zaoblene tvary, ale tato zidle se mi opravdu libi tak jak je. Polstrovany sedak bych nedelal, hlavne kvuli detem, ktere vsechno zapatlaji. Myslim, ze polstrovany podsedak pripevneny na zidli je lepsi reseni a da se vyprat v pracce nebo proste vymenit za novy.
Ja mam ale ted v hlave uplne neco jineho a velice rad bych zkusil vyrobit houpaci kreslo ve stylu Sama Maloofa - tomu rikam krasne remeslo.
Obrázek
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od krokus »

Jo, dík. Taky se mi líbí " Maloof chair " , hlavně ten dlabaný sedák, ale spíš jako židle k jídelnímu stolu, než houpací křeslo. Nedávno jsem dodělal stůl pro sestru / jilm horský, dub letní /, zatraceně dobře by se k němu tenhle typ židle hodil. Bohužel jak všechno dělám rukama, tak musím dělat delší přestávky mezi projekty, protože je to dost zabíračka na lokty a ani nemám dřevo a odvahu a čas se do toho pustit. Ale snad někdy, no...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Tim »

zdravím kolegové tak sem přidám taky jeden stůl z loňska který jsem dělal pro chataře
je celý z dubu má dva šuplíky a požadavek byla trnož na nohy .zákazník si jej sám natíral olejovoskem od osma,ke stolu patří ještě rohová lavice a tři židle u židlí je taky trnož opět na nohy , z důvodu ceny jsem židle a lavici dělal ze smrku,původně měl být i stůl ze smrku ale paní domu trošku přispěla a byla to tak trochu recese protože se pán domu jmenoval BUK a dostal jej na narozeniny.
Na stole a na lavici i židlích jsou všechny spoje čepované,deska a sedáky jsou na šroubky přes latičky .V rakousku jsme tohle spojení na latičky používali všude kde se to jen trochu dalo a nebylo to vidět není to můj nápad ale tam to v díllně běžně používali.
tim

1.díl
Přílohy
IMG_6541.JPG
IMG_6541.JPG (72.89 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6542.JPG
IMG_6542.JPG (76.52 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6543.JPG
IMG_6543.JPG (79.5 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6544.JPG
IMG_6544.JPG (72.85 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6545.JPG
IMG_6545.JPG (63.02 KiB) Zobrazeno 36800 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Tim »

2.díl
Přílohy
IMG_6546.JPG
IMG_6546.JPG (79.64 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6549.JPG
IMG_6549.JPG (78.49 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6599.JPG
IMG_6599.JPG (83.37 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6600.JPG
IMG_6600.JPG (63.92 KiB) Zobrazeno 36800 x
IMG_6615.JPG
IMG_6615.JPG (124.13 KiB) Zobrazeno 36800 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Petr »

Ahoj Time,
vypada to moc pekne. Skoda ze se nenechali presvedcit kvalitou dubu oproti smrku. Byla by to krasna dubouva sestava, takhle je zivotnost lavice a zidli 1/3 stolu. Jenom ta trnoz u stolu se mi zda priliz poddimenzovana. Kdyz si na ni daji 3 lidi nohy tak se to prece musi prohnout. Ja bych ji dal urcite vetsi profil a na stojaka.
K tem latickam. Je pekne videt, jak plati pravidlo "jiny kraj - jiny mrav". nemci maji laticky a anglicani s americanama maji "pocket hole" no a u nas byly za komancu jenom plastove "zabky" jak tomu rikame. Ted rad s oblibou pouzivam "pocket hole".
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Tim »

Ahoj Petře,

Díky za pochvalu, tvoje výrobky jsou taky super líbí se mi i tvůj blog ,který pravidelně sleduji,
A docela ti závidím ,že se můžeš věnovat truhlařině jenom z masivu.Tady u nás je docela chudý kraj a lidi si dost věcí dělaj sami a tak dělám hodně z lamina,ale to je práce u který docela trpím ,je to práce kde i když děláš jeden kus tak si jako robot uřízneš,olepí,vyvrtáš a sklepneš a moc nemusíš myslet.Dřevo to je jiná už když ho jdeš koupit musíš přemýšlet kterej kus na co…
No jinak taky se chystám koupit pocket hole od kregu je to fakt jednoduchý spoj a líbí se mi už od doby co jsem byl v kanadě ,chtěl jsem si ho tenkrát už dovést ale už na něj nezbylo ,když se tam dostaneš do prodejny Lee Valley tak by jsi potřeboval milion co tam je věcí .
přikládám fotečku ještě jednoho super pohodlného sezení inspirace opět z kanady kde jsem si mohl vyzkoušet ,mají ho snad v každým domě ve spoustě variací a loni jsem si konečně vyrobil křesílka, jsou z modřínu a v současnosti jsou natřená osmo lasurou.
Jo a ta trnož je slabší ale požívaji to jenom o víkendech je to na chatě takže pokud jim to někdo neukradne tak to mají na sto let…

Tim
Přílohy
IMG_8942.JPG
IMG_8942.JPG (82.93 KiB) Zobrazeno 36766 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů