Jidelni sestava stul a zidle

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od Petr »

Ahoj Time,
ten pocket hole od krega ti fakt doporucuji. Ja jsem ho koupil spolu s pilou a mam ho vcetne pneumatickeho upinani - vypada to jako hodne stary vyrobek s patentovym cislem pro kanadu, USA a UK. Ja jsem taky rad, ze muzu delat hlavne masiv, ale i tak nejsem uplne spokojeny, protoze nemuzu delat veci podle sebe a musim porad delat kompromisy. Mam sice k dispozici skvele vybaveni, ale spoustu veci bych technologiciky i konstrukcne resil po svem a neni mi to umozneno. Taky uz mi lezou krkem reci o tom, ze na me sef nevydela, protoze prace s masivem trva dlouho. Ale to ze delam firme jmeno a ze vsechny slozite veci resi se mnou nebo mi to da vyrobit to uz nevidi.
Nektere veci z lamina vypadaji obcas taky zajimave. Ted zrovna kolega dokoncil jidelni stul, ktery bude sucasti ostruvku ve velke moderni kuchyni. Stul je slozeny z lamina, surove DTD, MDF a potazeny umakartem. Pro tento stul jsem vyrabel tu obloukovou nohu z MDF. Omlouvam se za nekvalitni fotku - foceno mobilem.
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od werdio »

pocket hole jsem si pořídil ten singl a výborný pomocník za cca 500 včetně vrtáku a 2x bit (kratší a dlouhý) + samořezný šrouby do měkýho a do tvrdýho (jiný stoupání)..a když se jedná o viditelný spoje mají i krytky...samo to nenahradí čepy/týble ale kde to nežádá velkou pevnost je to rychlé řešení spoje
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od JanB »

Petr píše:Ahoj Time,
ten pocket hole od krega ti fakt doporucuji. Ja jsem ho koupil spolu s pilou a mam ho vcetne pneumatickeho upinani - vypada to jako hodne stary vyrobek s patentovym cislem pro kanadu, USA a UK. Ja jsem taky rad, ze muzu delat hlavne masiv, ale i tak nejsem uplne spokojeny, protoze nemuzu delat veci podle sebe a musim porad delat kompromisy. Mam sice k dispozici skvele vybaveni, ale spoustu veci bych technologiciky i konstrukcne resil po svem a neni mi to umozneno. Taky uz mi lezou krkem reci o tom, ze na me sef nevydela, protoze prace s masivem trva dlouho. Ale to ze delam firme jmeno a ze vsechny slozite veci resi se mnou nebo mi to da vyrobit to uz nevidi.
Jsem rád, že to dělám jako hobby :D Samozřejmě by mi nevadilo sem tam nějaký výtvor střelit, ale s tím seznamem věcí, co mám v plánu vyrobit pro vlastní domácnost, to ještě asi dlouho nebude pravda :D Nehledě na to, že s mým hlemýždím tempem bych asi umřel hlady, kdybych to měl dělat pro obživu....
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od JanB »

Když jsem napsal, že mám v plánu vyrábět židle, myslel jsem tím "dospělé" židle k jídelnímu stolu. Jenže teď jsme chtěli koupit klukovi židli do dětského pokoje a nevybrali jsme - hlavně kvůli výšce.
Tak jsem dočasně, než trochu povyroste, stvořil dvě židličky inspirované těma Petrovýma velkýma :-)
Jsou ze zbytků buku, co jsem našel na půdě, mořené zbytkem mořidla, co mi zbylo, když jsem mu dělal pracovní stůl a lakované vodouředitelným lakem (čpavek na buk nezabírá, zkoušel jsem :-D )

Výška sedáku 32cm
židle.jpg
židle.jpg (36.45 KiB) Zobrazeno 14014 x
OndraVy
Příspěvky: 11
Registrován: 20 čer 2019, 21:21

Re: Jidelni sestava stul a zidle

Příspěvek od OndraVy »

Pěkné kousky, hodil by se mi nový jídelní stůl
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti