Dubové schodiště do novostavby

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petr »

Zdravím kolegové,
tak jsem dnes dokončil výrobu a montáž schodiště, kterou jsem začal už před více než měsícem. (mezitím jsem dělal i jiné věci nebo jsem nebyl v práci). Detaily a spoustu fotek jsou k vidění na mém blogu, tak pokud to někoho zajímá tak tady je odkaz:
http://pekne-truhlarsvi.blogspot.cz/201 ... 1cast.html
http://pekne-truhlarsvi.blogspot.cz/201 ... -cast.html
http://pekne-truhlarsvi.blogspot.cz/201 ... -cast.html
Obrázek
Obrázek
Ať se daří dílo, mě teď čeká spoustu práce s ořechem a to nemluvím o přístřešku doma a pokojíčku pro děti. Zdraví Petr
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petr »

Zdravím všechny návštěvníky diskuze,
tak jsem tu s dalšíma schodama. Dnes jsem je s kolegou domontovali. Materiál je masivní dubová spárovka tl. 40mm mořená rozpouštědlovým mořidlem v odstínu lamina co bude použito na kuchyňské lince a obýváku aby to bylo sladěné. Podstupně jsou z 9mm dýhovačky. Lepeno k podkladu na nízkoexpanzní pěnu v kombinaci s lepidlem Mamut. Povrchová vrstva 3x PUR aqua polomat lak s atestem na schodiště. Zábradlí bude řešit zákazník sám ze skla.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Rudolf »

Ahoj Petře,
zaujala mě ta poznámka "lepeno na nízkoexpanzní pěnu v kombinaci s lepidlem Mamut". Nevím, jestli jsi to byl přímo ty, kdo mě tady varoval před vyrovnáváním hranolů podlany na pěnu. Jak jsi to konkrétně dělal, aby se to nemohlo časem prošlapat.
Díky za prozrazení tajemství :)
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od truvan »

připojuji se k Rudolfovi,taky sem jedno velký ucho ;)
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
jasně že není možné vyrovnávat na pěnu podkladní hranoly u suché podlahy, ale to je přece uplně jiná situace. Já teda používám pěnu většinou na vyplnění prostoru kvůli odstranění dutého zvuku při chůzi nebo poklepání. Při použití 4cm spárovky je schod rozměru 31x95cm tak tuhý, že nějaké vymačkání ani nepřichází v úvahu. U podlahy je jiná situace. Ta je přece několikanásobě větší a pokud by nebyl podkladní hranol pevně vymezený klínkama, tak by pěna tak velkou plochu neunesla. Pokud si vzpomínám tak jsem ti radil podložit klínkama hranoly do přesné polohy v rozumném rozestupu a mezi tím (hranolem a podlahou) je možné vyplnit prostor pěnou ale ne jako nosnou část ale opět výplň.
I pokud usazuju obložky dveří, tak je taky vždy mechanicky klínkama připevním tak že je možné zavěsit dveřní křídlo a potom teprve prostor vypěnuju a klínky tam nechávám.
To co drží schod je hlavně ten mamut, kterého jsem na ty schody vypatlal 6 tub, takže jsem opravdu nešetřil a drží to prakticky okamžitě i bez té pěny, která je tam opravdu hlavně jako výplň. U těch 4cm nášlapů by tam ani být nemusela, ale děláme často i z 2cm spárovky a tam už je to dunění bez použítí pěny znát a tak ji dávám automaticky všude.
Tak snad jsem to napsal srozumitelně. ;)
ピーター 大工
Petronilus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 pro 2015, 10:01
Bydliště: Ostravsko

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petronilus »

Už jsem se tady ptal.
Mám staré dubové schody,které samozřejmě po zabydlení seschly a vržou,a "duní" etc.
Bylo by řešení je vrtnout v několika místech a "podfouknout" nízkoexpanzní pěnou? Samozřejmě poté ucpat díry kolíkem/halúzkou?
Demontovat staré schody a dělat z nich nové rozhodně nechci!!!
Starý německý barák nebudu předělávat na novou polystýrenostavbu!
Byla by rada?
Petronilus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 pro 2015, 10:01
Bydliště: Ostravsko

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petronilus »

Chystám také chodbu a schody do sklepa z půdovek. Tak jsem si vymyslel,že tam budu mít letopočet. Keramická pec,přežah,ostrý,a nechápu jak rády praskají...
Ale i ty prasklé asi slepím a použiji je jako dézignový prvok....
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (189.4 KiB) Zobrazeno 22664 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od truvan »

pro Petr

Ahoj trošku se v tom ztrácím, máš a nebo nemáš stupně podložený pevnejma bodama ??
ono ale taky hraje roli jak byl přesný beton jestli byla mezera cca nula nula prd nebo 1-X cm :geek:
No ale ted mě napadá že to asi roli nehraje, záleží na únosnosti té pěny nevím ale jak na tom je výpočtově a hlavně netuším
jak na tom je v souvislosti s časem,
Možná se pletu ale kdyby měla ideální vlastnost(pro naši věc)tak by asi bylo jedno jak je silnej stupeň (ale nejsem si tou myšlenkou uplně jistej :? )
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petr »

Mě se zdá že v tom hledáte moc velkou vědu.
Dřív jsme používali speciální pěnu na lepení schodů něco jako "statik", ale je to pekelně drahý a jedna tuba byla na 2-3 nášlapy.
Stalo se mi že to v jednom případě povolilo, protože to byla novostavba a nebylo to uplně suché. Dneska chtějí všichni hned bydlet, a těžko se někdy vysvětluje, že když to před týdnem odšalovaly, tak asi není rozumné tam další týden lepit masivní nášlapy. Ale někdy si prostě lidi nedají říct.
V tomto případě byl beton opravdu pěkně rovný a i tu velkou podestu majitel dorovnal nivelačkou takže to bylo velmi přesné. Proto jsem si dovolil položit nášlapy do bochánků z mamuta, které nášlap okamžitě podrží a vrstva mamuta byla cca 2-3mm, takže po vytuhnutí to pěkně drží a tlumí kročejový hluk. Tu pěnu jsem přidal pro vyplnění mezi bochany mamuta.
ピーター 大工
Petronilus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 pro 2015, 10:01
Bydliště: Ostravsko

Re: Dubové schodiště do novostavby

Příspěvek od Petronilus »

Prosím,prosím,smutně koukám. Fakt by nebyla nějaká rada,co s těmi starými schody? Leží asi docela volně. Síla nášlapu je 2,5cm a v nejširších místech (do "zatáčky") má to prkénko šířku 54cm. Jsou z jednoho kusu. Rvát to ven by byla opravdu škoda,ne?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti