Stůl alá 60 léta

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od truvan »

špatně je imho jen drobnost-spoj deska-podnož neumožňuje dilataci při změně rozměru který se koná při změně vlhkosti-tento jev nejde omezit ani když to bude spárovka z 2cm kousků,
dále bych řešil zachycení průhybu.(ne od váhy desky ale od tvarových změn)
ale na moje názory nekoukej, sem regulerní místní namachrovaný idiot, když už dělám stůl,tak od 20 tis vejš. ;) i když dovedu vyrobit i stůl za500Kč :P
konkurovat Kiku nebo ikee rozhodně nehodlám :ugeek:
ale jak píšu víš,jestliže vzdušná vlhkost bude furt stejná uvedený děj se nekoná ;) a je po probému,
takže at si to každý dělá uplně jak chce,mě to žíly netrhá(já bych při této konstrukci použil dýhovanou nebo švartnovanou desku,nebo použil vhodnou konstruci pro spárovku.
stačí Ti tato opdpověď ?????
Naposledy upravil(a) truvan dne 28 úno 2016, 17:33, celkem upraveno 2 x.
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od truvan »

pro hylopetes
ten šutr se mě moc líbí,a myslím že mi při nejbližší příležitosti proletí čelním sklem mého auta ;)
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od Pepan »

truvan píše:špatně je imho jen drobnost-spoj deska-podnož neumožňuje dilataci při změně rozměru který se koná při změně vlhkosti-tento jev nejde omezit ani když to bude spárovka z 2cm kousků,
dále bych řešil zachycení průhybu.(ne od váhy desky ale od tvarových změn)
ale na moje názory nekoukej, sem regulerní místní namachrovaný idiot, když už dělám stůl,tak od 20 tis vejš. ;) i když dovedu vyrobit i stůl za500Kč :P
konkurovat Kiku nebo ikee rozhodně nehodlám :ugeek:
ale jak píšu víš,jestliže vzdušná vlhkost bude furt stejná uvedený děj se nekoná ;) a je po probému,
takže at si to každý dělá uplně jak chce,mě to žíly netrhá(já bych při této konstrukci použil dýhovanou nebo švartnovanou desku,nebo použil vhodnou konstruci pro spárovku.
stačí Ti tato opdpověď ?????
Zajímavá úvaha. Je pro dilatace v truhlařině nějaký odborný termín. Musím o tom něco nastudovat. Oni třeba Amíci dělají všechno z napříč léty řezaného dřeva, které má minimálně pracovat, takže od nich se tyhle finty fň, nakoukat nedají. :(
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od truvan »

Moc jsem to s těma američanama nepobral nevím jak to přesně myslíš,kdybys dal odkaz tak bych snad Tvou myšlenku pochopil.
jinak sem to hodně zjednodušil,odborníci budou argumentovat rovnovážnou vlhkostí dřeva(tento termín snadno vygůglíš :)
ale nechci to dělat složitější než to je :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od Pepan »

No co jsem pochopil z videí a blogů, tak amíci řežou špalek tak jak mi ho štípeme na topení. Nevím jak se to odborně nazývá. Prý je pak dřevo tvarově stálé a nekroutí se, neprohýbá.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od truvan »

tak tedy po letech,ale příteli tak se dřevo řeže normálně i v evropě ;)potažmo i v naši roklince :P
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od Pepan »

Fakt? Já na všech pilách viděl jen katrování na šířku kmene. Ale je fakt, že jsem vždy kupoval jen stavební dřevo.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od werdio »

nene, Truvan má pravdu...musej tam být ještě "křídla", o tom jsem zákazníka informoval, že to moc levituje..prej: uvidíme co se stane, mě se to takhle líbí :-D
Podlahovku naštěstí nemá (s tím mám už pár zkušeností)
Jak se to moc hne, takmu tam ty křídla nasadim,deska je Olše 23mm, takže pohoda

Truvane, ty kluku, si chytrej ale já jsem už na to připravenej! :-D

Takhle byl můj návrh prozákazníka..A a nebo aspoň B a nakonec C tj.bez A a B :-D
Grafika1.jpg
Grafika1.jpg (227.17 KiB) Zobrazeno 12085 x
Naposledy upravil(a) werdio dne 28 úno 2016, 20:26, celkem upraveno 1 x.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od truvan »

hmmm tak ted sem z toho v )!( imho si někdo plete hodinky a holinky a možná sem to já.
ve dřevě rozeznáváme základní řezy
příčný
tangenciální
radiální
není mi nic známo o tom že by amíci ani žádný jiný národ vymyslel nějaký jiný základní řez,
ale to neznamená že žádný není-nahod teda nějaký odkaz at se v tom zorientuju.
dík :ugeek:
Naposledy upravil(a) truvan dne 28 úno 2016, 20:27, celkem upraveno 1 x.
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl alá 60 léta

Příspěvek od werdio »

Dilatace je vyřešena mládenci, kreg mám protaženej 6mm vrtákem na 4 šroub, takže se to má do stran kam hnout...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů