youtube

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od JanB »

Prosím tě, Time, ještě k prvnímu videu - co to máš za frézku s kulatým tělem, co jde vytáhnout ze základny? Rád bych si udělal jeden z Mathiasových strojků a přemýšlím, čím bych to osadil :-)
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: youtube

Příspěvek od werdio »

Makita, mám taky...za sebe doporučuji, ale počítej že má 700w, takže na "menší" věci..
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od hylopetes »

Tak jsem dneska splacala jedno takovy video o nicem. Me to ulehci praci a nemusim to tahat po zemi, ale pro vetsinu z vas to asi bude k nicemu :)

https://www.youtube.com/watch?v=E0WMHQ-vmQQ
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: youtube

Příspěvek od truvan »

supr,
velice pěkná práce,v praxi to jde ovládat nohou???nebo vždycky na kolena?
jen si neodpustím pozn. Tungovým se nenatírá tungovým se napouští :)

to je jako s kaprem kapr nekouše kapr žoužlá :)
Míru zdar
práci čest
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od hylopetes »

Pardon a diky. Zuzlajici kapr je ale dobre prirovnani :)

Abych to tak nejak popsala...
Chtela jsem puvodne mechanismus na ovladani nohou. V puvodnim navrhu byly zapadky dve. Na kazde strane jedna. Ovladani zapadky melo byt taky nohou.

Nicmene kdyz jsem pak videla realny produkt na sirce 20 cm, tak nic z toho nemelo smysl. Tam kam strkam ruce, tam melo byt jeste jedno drevo pres celou sirku na naslap. Ale "žebra" si primo rikaji, abych tam pouzila ruce :)

Puvodni navrh rikal, ze pohybliva cast se vrskem opira o spodek skrine. Pouzit pri tehle teorii ruce ale znamenalo o ne prijit :) Takze jsem to zvysila o 1 vrstvu preklizky, aby to bylo bezpecne.

Mezi zebry je jen jedna vodorovna vzpera. V puvodnim navrhu mela byt zapadka na kazde strane a tak by vic vzper bylo zbytecnych. Ted kdyz mam jen jednu zapadku, tak mi vzpera na druhe strane chybi. Ale lezelo to tam mesic bez hnuti a nic se tomu nestalo (cele je to solidne prosroubovane a navic se to opira o vnitrek, nevisi to jen na vzpere nebo zapadce).

Dalsi vec je to, ze mechanismus se pohybuje linearne. V praxi to znamena, ze kdyz pouziju nohu, tak to proste nadskoci. Rukou se k tomu chovam s citem. Je to jen prototyp, tak si to postupne odladim :) Pristi verze se bude pohybovat plynule po elipse.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: youtube

Příspěvek od truvan »

teda smekám pomyslný klobouk
takhle technicky přemýšlivých žen moc neznam(vlastně žádnou:)
v čem to projektuješ (kreslíš)??nebo jen tužka papír??
sleduju tyhle přízdvyhy na YTb potřebuju něco vykoumat na vrtačku(těžká vysoká :(
¨zároven to nemužu moc zvednout od podlahy(normálně na sprosto kolečka mě to moc zvednou a aretace pak na novém místě taky není nejlepší(ujíždí to)
pěkně si se stím poprala,uvítal bych schema os otáčení :)

joo práce na páce to je základ ;) :ugeek:
Míru zdar
práci čest
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od hylopetes »

Sepsala jsem to vcetne par fotek.
http://blog.acoma.cz/2016/04/podvozek-p ... lecky.html

Zakladni ideu jsem si nakreslila ve sketchupu, spis ale jen takovy proof of concept. Stanoveni vysky, uhlu a tak. Pak jsem stejne jeste par veci zmenila az za behu.
Zase tak moc premysleni jsem tomu nedala, nefunguje to dokonale.. ale dalsi verze uz bude :)
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od hylopetes »

JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od JanB »

Bezva, líbí se mi to. A vidím, že při koupi brusky jsi nepokoušela osud a sáhla po léty osvědčené klasice :-)
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: youtube

Příspěvek od hylopetes »

Diky :)

Brusku radsi moc nekomentuju. Na jedne strane to litalo docela silene. Ale nic co by nespravilo WIKO 06k60 a brusny kotouc ve flexe 8-) 8-) :twisted: Cekala jsem 14 dni na Bosche a z nejakeho duvodu nebyl v republice.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů