krájecí prkýnka

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2017, 11:33

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od HonzaD »

Zdravím vespolek,
vím, že je už sice 3 roky po sezóně, ale i já si teď zkusil ten end grain styl krájecích prkýnek.
Inspirace samozřejmě od amíků a hlavně od Andreje z MTM Wood.
Abych do toho dal taky trochu své invence :-), tak jeden vzor co se mi líbil, jsem trochu překreslil. Zaoblení vějíře jsem si črtnul podle sebe a ten zlom v ohybu jsem posunul trochu do středu, aby tam bylo na druhé straně něco z těch vlnek vidět. Materiál taky jako Tim, americký ořech a ten jejich javor (hard maple), co hodně používají amíci. Měl jsem ještě nějaké staré odřezky z dřívějška z našeho klenu i babyky a v porovnání s tím ten jejich javor je podstatně tvrdší a takový sametovější. Napuštěno 2x bílým minerálním olejem a 1x za tepla majdou z oleje a včelího vosku. Povrch už před povrchovou jak dětská prdelka :-)
Přílohy
Board2.jpg
Board2.jpg (87.91 KiB) Zobrazeno 11824 x
Board4.jpg
Board4.jpg (81.32 KiB) Zobrazeno 11824 x
Board5.jpg
Board5.jpg (62.3 KiB) Zobrazeno 11824 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
no máš to pěkný ,vyhrál sis tak to má být a dát do toho něco svého,
Blížeji se vánoce a tak taky začínám nějaký prkýnka z toho co se nashromáždilo za rok ve zbytkách
ještě dotaz kde jsi koupil ty průhledný nožičky?

Tim
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2017, 11:33

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od HonzaD »

Ahoj Time,
v krátkosti silikonové nožky Walteco z Hornbachu pr.16mm, výška ca.7mm, v sáčku 2ks, cena asi 20-30 Kč už přesně nevím. Kupoval jsem teď i něco navíc (zase ty Vánoce) a kus obalu si pro jistotu ještě nechal, viz foto. Na stránkách http://walteco.com se toho člověk moc nedozví.

Nožičky jsem začal řešit asi tak před 1,5 rokem, kdy mě ta moje neustále připomínala, že jí jezdí po kuch. desce naše historické zubožené prkýnko. Prošmejdil jsem tenkrát net a objevil toto.
Přístrojové nožky z pryže v GM Electronic (chodím tam občas nakupovat) neměly už od pohledu šanci vydržet naši desku 45x30cm a ty jejich větší byly z PVC a to by zase nedrželo na místě, takže tady cesta nevedla.
3M nebo stejné od Toolcraft samolepící.
https://www.g3.cz/katalog/bumpony-samol ... az-sj5309r
https://velkoobchod.conrad.cz/podstavna ... ks.k401536
Ty jsem už vyzkoušel, perfektně držely, ale zase byly moc velké/vysoké. Musely se ještě vrtnout + podložka s vrutem.

No a pak jsem čirou náhodou narazil v Hornbachu na nožky od firmy Walteco a to bylo to pravé ořechové. Mají transparentní, černou a možná ještě další barvy. Typuji to na nějaký silikon a prý to snad bouchají sami v Uherském Hradišti. V nožce je už zalitá i podložka, přesně se tam schová hlava nerezvrutu 3,5 mm. Vyzkoušeno každodenním naším provozem 1,5 roku na starém prkně a zatím dobrý. A opravdu to neuklouzne ani na mírně vlhkém podkladu. My navíc prkýnko ani neodkládáme na stojáka, je neustále na lince.
Tak to je moje pátrací akce po nožičkách.

Honza
Přílohy
Noha1.jpg
Noha1.jpg (106.48 KiB) Zobrazeno 11690 x
Noha2.jpg
Noha2.jpg (99.66 KiB) Zobrazeno 11690 x
Noha3.jpg
Noha3.jpg (93.29 KiB) Zobrazeno 11690 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
díky za informace s nožičkama jsem měl podobné zkušenosti,
už jsem objednal z hornbachu 20 balení .

tim
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2017, 11:33

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od HonzaD »

Kurňa 20 balení, tak to budu muset pro jistotu něco přikoupit, aby něco ještě měli :-)
Máme trochu rozvětvenou rodinu a navíc začátkem roku z narozenin nevyjdeme...

Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti