muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Vše co se týká soustružení dřeva.
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od prdola »

našel jsem na youtube tyto videa se soustružením opravdu obřích mís , to budeš čučet jako puk :shock: https://www.youtube.com/watch?v=cLhNfI_Ibso
https://www.youtube.com/watch?v=cLhNfI_Ibsohttps://www.youtube.com/watch?v=--qeBpQEdic :idea: :o
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od Petr »

Zdravím,
tak jsem si dneska stahnul windows movie maker a zkusil sestříhat video co jsme s kamarádem natočili po rozjetí FM na soustruhu. Dřív mi úprava videa vůbec na počítači nešla, ale po přehrátí systému na W10 už to celkem frčí, takže začnu zkoušet víc točit jako Zdeněk. (mari001)
https://www.youtube.com/watch?v=AsyAOjAjURk
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od Hans »

Už chápu proč jsi nechtěl točit česky... seš lokální patriot a tak točíš rovnou moravsky :-) S kolegů Peťů... zavazí... tak jsem si to představoval. Příště přidej že něco štěrchá a je to komplet :-D

Teď vážně - líbí se mi to. Mít kameramana kterej podle situace najede na detail hodně pomáhá srozumitelnosti, je to určitě mnohem lepší než kamera na stativu. Co bych ještě doporučil je udělat na Nokii držák přimontovanej třeba k čince, aby to nebylo tak poskákaný když se švenká kamerou. Profíci tomu říkaj myslim steadycam, my tomu můžeme říkat činkna s držákem :-)

No a celkově to má hlavu i patu. Snad jen pasáž o smrkání bych vynechal a schoval si ji na shop tour. A kdybych chtěl vysloveně hledat chyby, tak u titulků vidim, že někdy necháváš předložku na konci řádku, což je typografická bota, ale to bych neřešil. To jen pro info.

Honza
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
díky za pochvalu a pochopení toho, že mluvím jak mě "zobák narostl". Taky jsem si ríkal to samé, že s kameramanem to vypadá líp než na stativu. Ten konec je tam jenom ze srandy, a samotné smrkání jsem opravdu radši vystřihl, protože to tam znělo jako když "zatroubý slon" :mrgreen: S tou češtinou jsem na tom podobně jako mari a tak jsem stastný že se mi podaří napsat něco kde není žádná hrubka a nějaké typografické to už je na mě vyšší dívčí. :D
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od Hans »

Petře, však Amíci taky přece mluvěj jak jim zobák narostl, každý video má trochu jinej jazyk a nevadí to. Angláni zásadně frézujou grooves, kdežto Amíci zase zásadně řežou dadoes :-D

A abych si trochu přihřál svou vlasteneckou polívčičku - v češtině máš přirozenej a klidnej projev. V angličtině už méně. Hele, možná bys mohl dělat dvojí verze jako Alain Vaillancourt, ten dělá anglický i francouzský verze :-)

Honza

PS: Troubení nemaž, užiješ ho až budeš stavět Titanic :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od JanB »

Mě taky potěšilo video v mém rodném nářečí :-) a komentáře kameramana to super oživily :D
TomasN
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2016, 14:08

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od TomasN »

Ahoj.
Moc pěkný soustruh. Taky uvažuji o podobné stavbě. Můžeš mi říct, co je to za vřeteník a koník?
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od jiri »

Vřele doporučuji inspirovat se při stavbě soustruhu světovými výrobci.
Titan od Magmy, Jet, Robust.......když už
jiri
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od Petr »

TomasN píše:Ahoj.
Moc pěkný soustruh. Taky uvažuji o podobné stavbě. Můžeš mi říct, co je to za vřeteník a koník?
Ahoj,
před lety jsem kupil malý soustruh a z něj pocházejí jak vřeteník tak i koník. Je to zámečnická výroba ale funguje to bezvadně i na větším soustruhu. Doporučuju sledovat bazoš a občas se tam nějaký součástky nebo soustruh ze kterého by se to dalo použít objeví.
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: muj pristi soustruh na misky - postup vyroby

Příspěvek od Petr »

Petr píše:Zdravím,
tak jsem si dneska stahnul windows movie maker a zkusil sestříhat video co jsme s kamarádem natočili po rozjetí FM na soustruhu. Dřív mi úprava videa vůbec na počítači nešla, ale po přehrátí systému na W10 už to celkem frčí, takže začnu zkoušet víc točit jako Zdeněk. (mari001)
https://www.youtube.com/watch?v=AsyAOjAjURk
S velkou bolestí v duši a srdci Vám oznamuji, že dnes nás navždy náhle opustil můj dlouholetý kamarád, se kterým jsem zkonstruoval tento soustruh a který vyrobil celou elektroinstalaci a zároveň natočil toto video. Když slyším jeho hlas, nemůžu se smířit s myšlenkou, že už ho nikdy neuvidím. Bylo mu necelých 35let a zůstala tu po něm manželka a dva krásní chlapečci Petřík a Filípek. Peťo díky za všechno, nikdy na tebe nezapomenu!!!! R.I.P
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů