Hoblík Silverline

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
JosefB
Příspěvky: 4
Registrován: 20 bře 2012, 11:07

Hoblík Silverline

Příspěvek od JosefB »

Ahoj, jsem nový člen a tímto bych vás všechny chtěl pozdravit :) . Nedávno jsem přičichl k práci se dřevem, a moc se mi to zalíbilo. Pořídil jsem si pár dlát, dřevěnej hoblík a začal se učit s nimi pracovat. Moc se mi ale zalíbily hoblíky kovové ale i japonské a čínské dřevěné, bohužel na ty mi nezbývají peníze, proto jsem začal tím obyč dřevěným. Teď si chci ještě koupit ve zdejším obchodě Ryobu 180ku. takže všechno nakupuju postupně (pomale) jak to jen jde.

Nemáte někdo zkušenosti s hoblíky této značky, konkrétně tento malej hoblík? Myslíte že by to mohlo pro začátečníka stačit? Vím že se z toho obrázku moc poznat nedá, ale základ je litina, nastavitelnej - s menším (větším :)) "tuningem" by mi mohl pro občasné hoblování stačit.
http://aukro.cz/hoblik-silverline-i2183770788.html
tohle bude zřejmě firma která je vyrábí:
http://www.silverlinetools.com/about_us.html

Samozřejmě pokud se práce se dřevem stane dlouhodobějším končkem, nebudu mít problém našetřit si i třeba na lepší hoblíky...
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Hoblík Silverline

Příspěvek od krokus »

Já bych ho nebral, za tu cenu..., vyrábí to někde v Číně za hrozných pracovních podmínek. Určitě lépe se dá upravit dřevěný. Sám říkáte, že ještě nejste rozhodnut, zda u toho vydržíte. Počkejte pár let a potom jděte do kvality. Truhlařina je jedna z mála věcí, které na této hroudě bláta za něco stojí..., mnoho zdaru a vydržet!
romano
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2011, 16:19

Re: Hoblík Silverline

Příspěvek od romano »

Čau určite kupuj kvalitu, lebo so šmejdami sa nadreš a vždy ked budeš s ním pracovat bude ta rozčulovat, že si nepridal o 500 najíc.Drevo alebo litina ja este nie som rozhodnutí, čo je lepšie. Ja se taky učím co a jak. Ak planuješ pilku Ryobu 180. Je dobra, kvalitná ale tramek 10x10 a víc, už sa dusí má kratky list. tak si kup aj větčší.
JosefB
Příspěvky: 4
Registrován: 20 bře 2012, 11:07

Re: Hoblík Silverline

Příspěvek od JosefB »

Díky za vaše rady. Hoblík jsem nakonec nekoupil, rozhodl jsem se počkat a našetřit na něco kvalitnějšího. Uvidím co se naskytne, můžete mi prosím někdo doporučit, zda koupit třeba nějakej starší hoblík z nějaké aukce (zkust sehnat Stanleye) nebo mám do začátku koupit hoblík Anant - máte s ním někdo zkušenosti? Nezdají se mě nějak drahé a byl by to můj první kovový hoblík. Nebylo by to na žádnou profi práci, jen spíš na to naučení. Zkoušel jsem si třeba spojit pár prken do spárovky, dělám takovou menší skříňku a s tím dřevěným obyč hoblíkem co mám doma mě to nešlo dost dobře srovnat - až pomocí přípravku se mi podařilo prkna srovnat a slepit. Prozatím má zálusk na tento, doufám že nevadí link - http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=4014.

Jo, Ryobu 180ku už mám doma, překvapilo mě jak je lehoučká :) , a jak dobře řeže. Asi mě chvíli potrvá než se s ní pořádně naučím ale určitě si časem pořídím i větší.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Hoblík Silverline

Příspěvek od Martin »

Copak je to za dřevěného zlobiváka,který nehobluje rovně.Dodej nějakou fotku,třeba nebudeš muset kupovat drahý hoblík :!:
Morčez!
JosefB
Příspěvky: 4
Registrován: 20 bře 2012, 11:07

Re: Hoblík Silverline

Příspěvek od JosefB »

Omlouvám se, že píšu až teď - nemám nastavené upozornění na novou zprávu. V podstatě mám obyčejný dřevěný hoblík hladík:
http://pinie.cz/produkt/dreveny-hoblik-hladik/2
ale ne že by nehobloval jak má, prostě je to jen rukama ;) a správným nastavením nože a taky nabroušením. Ještě k té spárovce co jsem dělal, asi by bylo lepší mít ještě macka - nebo právě nějakej hoblík s delším plazem, (např. Anant s 355mm plazem - stojí cca 1400kč). nebo jak vy si vyrábíte spárovku?
Shadow164
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2013, 20:20

Re: Hoblík Silverline

Příspěvek od Shadow164 »

Ahoj lidi,
já mám Silverline No.7 a je dobrý, alespoň co mohu posoudit jako mírně pokročilý zpracovatel dřeva. Chtělo to trošku doladit želízko, asi taky nebude z nejkvalitnějšího materiálu, ale zbytek je na slušné úrovni opracování. Nejsem z těch, co by měřili tloušťku hobliny (Ale dala by se použít na balení machorky :-) ), stačí mi, že je hoblovaný povrch pěkný a bez vad. Já jsem s ním spokojen. Zvažuju, že si pořídím i nějaký kratší. Podle mého je za málo peněz slušná muzika.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů