litina vs dřevo

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

no jasně :) už to chápu Martine :). teda asi vemu nože ze všech hoblíků a udělám si svoje s proporcemi které budou aspoň trochu funkční :D :)
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Ne.Vezmeš kus tvrdého(nejlépe habr nebo buk) a vysadíš si to ústí na požadovanou šířku.Fotku provedení dodám.
Morčez!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Jak jsem slíbil činím.Snad je to zřejmé:
Obrázek
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

jo :) to vypadá srozumitelně :) dík moc ;)
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Jenom pokud možno nenásleduj mého příkladu.Nalep ten materiál léty ve stejném směru jako na hoblíku.Na fotce je to napříč a je to blbě.
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

taky bych to radši nalepil na kolmo. popřípadě jako to mám já na starém hoblíku - obrázek taky dodám později
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

tak tady je. našel jsem ho u dědy ve skříni. bohužel bez kolíku a podélně prasklý :(
Přílohy
hoblik.jpg
hoblik.jpg (52.92 KiB) Zobrazeno 25426 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Martin »

Hmmm,hoblíček z třešínky.Ani se nadivím,že praskl.Ale není vysazená strana pod nožem?
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od Mauví »

zkusil jsem ho slepit. nůž s klopkou tam jde uplně přesně - nůž nemá po bocích žádnou vůli. při prvním vsazení nože a klínu se rozlepil. mám ho nově slepený ale zatím jsem tam nůž nevrátil, jen vyrobil nový kolík tak uvidíme. strana pod nožem je je vysazená asi o 2mm
josse
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2010, 14:56

Re: litina vs dřevo

Příspěvek od josse »

krokus píše:A kdo nenávidí tovární výrobu dřevěných i litinových hoblíků, co zkusit tu garážovou? http://www.marcouplanes.co.nz/index.php/home
Tomu ty říkáš garážová výroba?
Chtěl bych takové hoblíky a nářadí taky vyrábět, problém by to nebyl jsem strojař a nastrojař, to je vlastně i ten problém, mohl bych cokoli z tomuto podobných výrobků zkopírovat, ale nejsem číňan. Chci se naučit pořádně pracovat se dřevem, pochopit podstatu a potom můžu začít dělat k tomu nařadi. Já to vidím tak že když i houslař musí umět hrát na housle tak já musím umět na vyšší úrovni se dřevem. To je ale běh na dlouhou trať, jsem na tři roky ven z domova na zkušenou a za praxi v oboru. V pronajmu mam byt a malá dílnička snad bude za chvilku... Ale i tak to bez učitele bude na dlouho.
Ale tak mam rozpracované modely jiného nářadí tak doufám že se bude za chvilku čim pochlubit:)

Josse
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů