Čínská vlaštovka

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Čínská vlaštovka

Příspěvek od Jan »

Jednoduše jednoduchá, prakticky praktická : )
Tuto vlaštovku (menší - 150 mm) mám již 4 roky a patří mezi mé nejpoužívanější nástroje v dílně. Rád se pohybuju ve tvaru dřeva a tato vlaštovka mi to umožňuje.
vlastovka-c1.jpg
vlastovka-c1.jpg (81.78 KiB) Zobrazeno 41870 x
Jediný nedostatek byl ten, že jsem musel želízko nejprve srovnat do dokonalé roviny, aby pozdější práce byla přesnější a lehčí. Překvapilo mě jak rychle se brousí a přesto vydrží dlouho ostrá. Později jsem přišel na trik jak ji lehce nabrousit (hroty želízka přitisknu k boku kamene a jednoduše jezdím sem a tam a nemusím se starat o úhel – viz foto). Úhel výbrusu je pak kolem 35°.
vlastovka-c2.jpg
vlastovka-c2.jpg (48.71 KiB) Zobrazeno 41870 x
Dřevěný plaz při dlouhém používání se o tvrdé dřevo opotřebovává, proto je dobré vlaštovku občas srovnat hoblíkem či pilníkem (já mám ještě tělo z palisandru, nyní nabízíme ebenové tělo). Při tomto srovnávání musíte srovnat nejen plaz, ale i zadní stranu vlaštovky viz foto. Z důvodu, aby šlo želízko natavit na minimální úběr.
vlastovka-c3.jpg
vlastovka-c3.jpg (70.96 KiB) Zobrazeno 41870 x
vlastovka-c4.jpg
vlastovka-c4.jpg (57.25 KiB) Zobrazeno 41870 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínská vlaštovka

Příspěvek od Petr »

Zdravim,
no tak jsem se dival do obchodu a nestacim se divit. Ty cinske vlastovky i hobliky se mi vzdycky libili. Asi si budu muset udelat radost a nakoupit. Diky za rozsireni sortimentu v obchode. :mrgreen:
ピーター 大工
Zuzana

Re: Čínská vlaštovka

Příspěvek od Zuzana »

Děkujeme, jsme rádi že je konečně nabízíme. Za tu cenu jsou to kvalitní nástroje, ale to jste tady v diskusi už probírali :P .
Vavra
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2020, 16:04

Re: Čínská vlaštovka

Příspěvek od Vavra »

Jan píše: 16 srp 2011, 17:57 Jednoduše jednoduchá, prakticky praktická : )
Tuto vlaštovku (menší - 150 mm) mám již 4 roky a patří mezi mé nejpoužívanější nástroje v dílně. Rád se pohybuju ve tvaru dřeva a tato vlaštovka mi to umožňuje.

vlastovka-c1.jpg

Jediný nedostatek byl ten, že jsem musel želízko nejprve srovnat do dokonalé roviny, aby pozdější práce byla přesnější a lehčí. Překvapilo mě jak rychle se brousí a přesto vydrží dlouho ostrá. Později jsem přišel na trik jak ji lehce nabrousit (hroty želízka přitisknu k boku kamene a jednoduše jezdím sem a tam a nemusím se starat o úhel – viz foto). Úhel výbrusu je pak kolem 35°.

vlastovka-c2.jpg

Dřevěný plaz při dlouhém používání se o tvrdé dřevo opotřebovává, proto je dobré vlaštovku občas srovnat hoblíkem či pilníkem (já mám ještě tělo z palisandru, nyní nabízíme ebenové tělo). Při tomto srovnávání musíte srovnat nejen plaz, ale i zadní stranu vlaštovky viz foto. Z důvodu, aby šlo želízko natavit na minimální úběr.

vlastovka-c3.jpg
vlastovka-c4.jpg
Zdravím, také vlastním tuto vlaštovku, ale úplně jsem nepochopil způsob toho brouseni. Je nutné pokaždé vyndat želízko z hobliku kladivkem? Bojím se, že se diry casem vycvachtaji a nebudou držet želízko na místě. Nebo jak ji brousite?

Děkuji
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti