co může být v řezivu

Duše dřeva a výrobků, používání vlastností druhů dřev.
Odpovědět
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

co může být v řezivu

Příspěvek od Tim »

kolegové tak podle přehledu je nás tu čím dál víc ale nikdo nepíše,takže pár řádek ke dřevu.
Před pár lety přišel zákazník,že má vlastní dřevo a že by rád ušetřil a na ty futra,že to bude stačit... a tak jsem dal novou rozmítačku,že ty fošny rozřežu a takhle to dopadlo...
pila jeden zub v háji a dva vyštípnutý
a co vy nemáte něco podobnýho co je možný najít ve dřevě
tim
Přílohy
IMG_0307.JPG
IMG_0307.JPG (34.31 KiB) Zobrazeno 26495 x
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: co může být v řezivu

Příspěvek od JanB »

No, tak to je mrzuté :( Já jsem před lety taky našel podobným způsobem kulku ve dřevě. Jen oproti tobě byly dva rozdíly - jednak ta střela byla menší, zřejmě pistolová (jako ta tvoje vlevo), ale taky s ocelovým jádrem a hlavně jsem řezal na staré, doma vyrobené pile po dědovi mojí ženy. A i koutouč byl starý, bez SK zubů, takže škoda nebyla prakticky žádná. Navíc jsem tu střelu jen "lízl" a nepřeřízl ji tak čistě jako ty :-) Ale jiskry z řezu vylétly, to jo
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: co může být v řezivu

Příspěvek od Tim »

No byla to skoro nová pila ale je to v pohodě v brusírně napájeli nové zuby a přebrousili a byla zase jako nová.při řezání to nehodilo ani jiskřičku a jenom začala pila klepat jak chyběl zub
tim
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: co může být v řezivu

Příspěvek od pinos »

Ahoj.
Kámoš měl na chalupě horskej jilm, nádhernej starej solitér. Časem začal chřadnout, tak že ho pokácí. Chtěl ho celej rozštípat do krbu. Přesvědčil jsem ho, že spodek rozřežem na fošny na truhlařinu. Šábnem se, on zaplatí pokácení, já pořez a materiál pak budeme mít napůl. Odvezl jsem to o dvě vesnice vedle k jinýmu kámošovi na pilu. Ten mi pak volal, že to budu mít drahý:). Pila si při rozmítání našla pár hřebíků. Když jsem to říkal tomu prvnímu, tak povídá: "No jo, to víš, když jsme byli s bráchou malý, tak jsme nadělali blbostí". Ty hřebíky byly už pěkně zarostlý a nebyly vůbec vidět, až na tom řezu:). Mám je na těch fošnách označený křídou. Teď mě napadá, že se musím podívat, jestli ty značky jsou ještě vidět.
Nakonec z toho bylo 0,9 kubíku řeziva a vyšlo mě to na 1600,-. Už jsem z toho zkoušel něco dělat, dřevo nádherně kreslí, akorát tu a tam cca 1 cm do hloubky bílá hniloba.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: co může být v řezivu

Příspěvek od mari_001 »

My jsme dva roky s z5, řezaly poslední kládu co jsme měly naskáladaný u katru , byla to krásná bříza 50 průměr, poslaly jsme to do katru, na jednou blbej zvuk, něž jsme zjistili co se dějě a vyply to tak dvě pily byly u sebe a to jsme řezali 55mm, bylo to v půce klády, nešlo nic, tak jsem to za pilama chtěl uříznou, kouknu, kde začala pila vybočovat aby do toho neříz pilou, a dole při dořezávání jiskry a řetěz jak klínovej řemen. nakonec jsem to nějak dokousal, traktorem vytáhl zbytek kmene, a co by člověk čekal že by tam bylo, u břízi na kraji louky kde před 20lety byly všude pastviny, izolátory na oplůtky, jeden se vzal katrovou pilou a druhej motorovkou. :mrgreen: :D
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů