Stavanie z hlíny

Dřevo, hlína, sláma, konopí a další přírodní materiály používané v přírodní architektuře. Rady, stavby a ruce k dílu.
Odpovědět
eliss
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2011, 22:02

Stavanie z hlíny

Příspěvek od eliss »

Zdravim Vás všetkých. Ak by som vedel ako sa vkladajú foto, tak by som Vám poslal moje diela. Ide o trstinovú strechu, lis na nepálené tehly :D , stav na pletenie rohoží z rákosu, vhodné i na plot,ležatú mychašku a iné zaujímave veci, napriklad, ako sa kosí rákos, čas zberu a iné veci. Postup montáže trstinovej strechy , ako sa vyrába panel z rákosu a jeho zošívanie. Panel najdete na you tube-
http://www.youtube.com/watch?v=RO3iVEfkEMM. Škoda, že som už starší 68 ročný dôchodca. Veci o ktorých tu píšem som tvoril sam bez pomoci iných okrem kovoobrábacích prác. Prajem pekný deň :P
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Stavanie z hlíny

Příspěvek od Martin »

Vítáme Tě tady.Fotky jsou vcelku jednoduché.Uložíš fotky na nějakém internetovém úložišti(u nás třeba Rajče).Tam si otevřeš velkou fotku,klikneš pravým tlačítkem a vybereš "uložit adresu obrázku".Tady klikneš na "img" a mezi tagy vložíš odkaz pomocí ctrl+v.Toť vše :)
Morčez!
eliss
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2011, 22:02

Re: Stavanie z hlíny

Příspěvek od eliss »

Uložil som 19 fotiek ako alb. Na prvej fotke s tehlou v ruke som ja. Na ostatných sú moje práce, od strechy z rákosu, ležatej miešačky sita houpací k míchačke, drvička stvrdnutej hlíny, stav na pletenie rohoží z rákosu, lisu na nepálenú tehlu. Tehly sa dajú vyrábať rozných tvarov len jeden rozmer je pevný a to 29x14 cm hrúbka sa môže nastaviť do 10 cm. Ja dávam prednosť STN 29x14x6,5 cm. Na ostatne zariadenia poskytnem popis ak bude záujem. Chýba tam lis na trstinove panely. Ten prerobím lebo ten sa mi už nepáči. Lis je na videu you tube a adresu na you tube som poslal v príspevku. Ak je to možné a môžete uložiť to video na Vašu stránku na eliss. Ja mám 68 rokov tak na PC nie som dostatočne zdatný. Prajem pekný deň a veľa úspechov. eliss. :o
eliss
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2011, 22:02

Re: Stavanie z hlíny

Příspěvek od eliss »

I na svojpomocnä stavbu je potrebné mať dostatok financií. Myslím, že do 100 tis to bude málo.
Mám vlastne skúsenosti. Rákosový prístrešok na "rajce" od eliss1 je s bokmi z trstiny. Potom až bude hotovo tak to pošlem foto. Na strech z rákosu treba 12 balov rákosu na 1m2 Ja ako dôchodca som nasekal srpom ručne cez jednú zimu 750 balov. Na celú strechu j potrebné 900 snopov rákosu 30 priemer pri koreni, a na hrebeň je potrebná dlhá tráva(neviem jej český názov) 15 cm priemer snopku- 120 ks. Na celú rákosovú prácu na fotkách som zbieral rákos dva a pol zim. dohromady 1500 snopov. Je jednoduchšie rákos kúpiť z Turecka alebo Madarska. Celú stavbu dielne som robil z kulatiny rúbanej v kroví a okolo potokov. Viac je olše. Stavbu robím sám len sem tam mi pomôže 15 ročný vnuk. Trva zo zberom rákosu tretí rok. Stavba nemá žiadné betónové základy. V niektorých miestách je v zemi jíl,piesok,voda a trochu cementu na stabilizáciu. Prajem príjemnú prácu do budúcna. Ak začnete, tak Vás stavebná eufória zo slámy , hlíny a rákosu už neopustí. Príjemný deň eliss
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Stavanie z hlíny

Příspěvek od Martin »

Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti