Velký diamantový brousek

Informace o brusných kamenech a broušení.
Vasil
Příspěvky: 46
Registrován: 13 úno 2015, 17:19
Bydliště: u Svitav

Re: Velký diamantový brousek

Příspěvek od Vasil »

Ahoj Honzo,
se zájmem jsem si přečetl Tvůj příspěvek. Né, že bych to udělal úmyslně, ale někde jsem přišel na míru 30 cm a už jsem se toho držel.Ty se už držíš 40 cm.Nůž do hoblovky má 20 cm a tyčka má přesně 51,5 cm.Ta 100 byla na těch 20 cm. Kromě té pojezdové je všechno hlazenka 12 mm.Ta pojezdová je broušená tyčka, které se v Tosu používaly jako měřící tyčky.Když jsem dodělal soustruh, tak jsem ji měl k seřizování a měření.Prvně jsem tu pojezdovou měl z hlazenky, ale, jak sám píšeš to není dobré. Tak jsem tam dal tu broušenou tyčku.Druhý pokus měla být stříbrnice, ale tu u nás neprodávaly.
Jinak při broušení je hoblovací nůž napevno přišroubován ke stolku a proti případnému posunutí dozadu je zajištěn dvěma seřizovacími šrouby.Na to se můžeš podívat na videu.
Úpravu brusky jsem dělal asi dva měsíce, ale než jsem ji udělal, tak jsem nad tím delší dobu přemýšlel, jak to udělat.Věci, které by mohly později zlobit, mám za to, jsem vychytal.V té době ještě Tormek nebyl.Když jsem úpravu dodělával, tak OPP Polička s tím přišla na trh.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti