DMT Duosharp

Informace o brusných kamenech a broušení.
Odpovědět
HonzaB
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2011, 05:49
Bydliště: jihomoravský kraj

DMT Duosharp

Příspěvek od HonzaB »

Ahoj,

koupil jsem si DMT Duosharp. Zezačátku naprostá spokojenost, ale čím dál tím více se mi zdálo, že modrá strana méně a méně brousí... Zkrátka se asi zrníčka vydrolila a teď je z nějaké té hrubosti 300 možná cca 1000. Podobně červená strana, ale tam to není tak markantní.

Máte podobné zkušenosti? Nebo jsem dělal něco při broušení špatně? Třeba moc tlačil? ...Zase tak dlouho mi neposloužil na to kolik stál peněz, takže celkem zklamání. ...A už mám obavu jít do dalšího diamantového brusu, že se mi stane totéž.

Předem díky za Vaše zkušenosti,
Honza.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: DMT Duosharp

Příspěvek od krokus »

Těžko říci, co je toho příčinou. Na zahraničních fórech si na to také občas stěžují... a ne jenom na DMT. Jestli máš pocit, že moc tlačíš / brousíš z ruky? /, tak bude bota asi tam. Já se diamantu při výběru kamenů na broušení vyhnul a jedu klasiku. Na naprostý finiš používám jen diamantovou pastu 1mikron, kterou nanesu na sklo a je to naprostá bomba. Mám ale pocit, že jsem moc nepomohl...
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: DMT Duosharp

Příspěvek od Jan »

Zdravím,
používání nového diamantového kamene působí hrubě. Při počátečních broušení se vydrolí zrníčka z povrchu, ale ostatní v brousku stále zůstávají. To je ten první dojem na který všichni poukazují. Ale dobrou brusnou schopnost si kámen zachovává dál, i když na dotek působí jemněji. Tento dojem jsem měl také, ale při mém doopravdy intenzivním a více než ročním používání tohoto kamene stále brousí velmi dobře, i když ho na kurzech používají jiní lidé, kteří se k němu nechovají s takovým citem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů