Brusne kameny tady v e-shopu

Informace o brusných kamenech a broušení.
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Cest praci. Rozhlizim se po netu, co za brusny prostredky bych si poridil. Momentalne mam jen sklenenou desku + vodni a suchy smirgly ( Carborundum a Sia ). Pak mam jeste el. brusku, jemnej a hrubej kotouc.
Co me padlo do oka:
diamantovy brusny kameny (DMT a Lansky)
japonske vodni kameny ( King )
klasika co je tady v eshopu, piskovec, rozsutec atd

A ted hlavni otazka, ktera se tyka kamenu tady v eshopu. Pouzivate nekdo ciste jen tyhle kameny? K srovnavani ostri, brouseni, ostredni, obtahovani? Zacinam se drevem jen jako konicem, zadny denodenni "hoblovani" to nikdy nebude.
Diamanty se me libi, japonske vodni kameny taky, ale potrebuju je vlastne? Nevystacil bych si s klasikou dostupnou z ceskych a slovenskych zdroju?

K tomu vsemu jsem si vyhlidnul starsi rucni brusku na kliku s piskovcocym kotoucem. Nebezi teda ve vodni lazni. Co si o tom myslite, je to urcite lepsi nez elektricka, co se vyhrati ostri tyce?

(omlouvam se za skrabopis)
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od krokus »

Mám pískovec i roszutec a dobrý, s většími či menšími obtížemi se to dá. Pískovec bral divně jenom dláta narex a to mám tvrdší věci v arsenálu. Ale toto nezná bratra- http://www.drevorezba.cz/kategorie.aspx ... gorie=4043 - perfektní " na vše". Vlastním a nechci už nic jiného. Šlapací brus je podle mne dobrý akorát na to, že ti nevyrve nehet...
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od r.a.c.e.k »

A jaky hrubosti mas?
Napr. ted potrebuju uz celkem surne srovnat ostri na novym hobliku..
Myslis ze bych si vystacil s 220 a 1000? Vic nez 2000tisice za to ted dat nemuzu.
A navic, koukam ze dodatci lhuta 3-4 tydny :?
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od krokus »

Mám 500 a 1000 a dokončuji na Roszutecu. 22O nevím jak moc bere, tady ji má asi jenom Jan, 500 je pro mne akorát. Nemám ale zkušenost s jiným typem kamenů, třeba by stačil nějaký ten kombík, počkej na ostatní...,co ti řeknou.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od Martin »

Těžko radit.Měl jsem vždycky nějaký karborundum a vždycky jsem se s broušením hrozně nadřel.A tady je vlastně další otázka do pranice:kolik se chci u broušení nadřít a kolik chci ztratit času(když totiž šmrdláš hodinu železo po tvrdém karborundu a vono pořád nic :x ).Takže jsem objednal u D.Schmida kombinovaný king 1000/6000(http://www.fine-tools.com/king-kombistein.html) a nechápu jak jsem mohl bez toho dělat řemeslo.Diamanty jsou na můj vkus dost drahé a taky nejsou věčné.Musím,ale uznat,že mám kinga od minulých vánoc a už budu potřebovat nový(ale brousím hoblíky,dláta a nože vlastně pořád).
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od Petr »

Ahoj. Z moji zkusenosti souhlasim s Martinem, taky mam nejradsi japonske kameny. Sice je pravda, ze mizi pred ocima, ale brousi skvele. TAky jsem si koupil kombi Kinga zhruba pred rokem,http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... 47e85d631b a taky uz mam sjetou stranu 1000 a popraskala me. Priste pujdu asi zase do kinga ale bude to vetsi kamen 1000grit aby me del vydrzel. Ty keramicke Shapton kameny budou asi taky super, taky bych ho rad zkusil. - Podle me maji vyhodu v tom, ze se nemusi tak casto srovnavat jako king.
Kdyz jsem delal v UK tak jsme meli v praci Kombinovaný brusný kámen DMT DuoSharp - ten je teda fakt super - brousi rychle a je "vecne" rovny. Jenom ta cena :x Uz si nevzpominam, jakou mel zrnitosti, ale musim rict, ze po roce a pul pouzivani uz to nebylo "ono" jako na zacatku - uz nebyl tak ostry. A proto bych sel radsi do tech King kamenu a za cenu diamantu mam dva King kamen a jsou stejne ostre az dokud se nerozpadnou.
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od Martin »

Krásně shrnuto.Bezvýhradně souhlasím.Snad jen,že pošilhávám po přírodním japonském kameni v hrubosti okolo 1000.
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od krokus »

Proč pošilháváš, zamiloval jsi se do nějakého?
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od krokus »

Martine, myslíš tady ten http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=4054 ,nebo máš jiný v dostřelu?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Brusne kameny tady v e-shopu

Příspěvek od Martin »

Jéminánku omlouvám se,že brzdím diskuzi :oops: .Spíš jsem koukal na aoto,ale na ebay je docela nabídka,jen se v tom vyznat.Od dicka(potažmo Pavla Celého) bych nebral kvůli ceně,však mi rozumíš ;)
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů