Dřez v pracovní desce z dubu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
tompa
Příspěvky: 23
Registrován: 17 črc 2013, 14:22
Bydliště: Havířov

Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od tompa »

Poradí mi někdo kdo dělá kuchyně? V pracovní desce ze spárovky dubu ošetřené osmem mám obyčejný kulatý nerez dřez posazený shora. Před instalací dřezu jsem okraj dřezu potřel silikonem a po přitažení k desce zbytky silikonu odtsranil. Nicméně po čase zjišťuji že to není ono, pod dřez se dostává voda.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od truvan »

budto špatně udělaný nebo nevhodnej silikon ;)

řešení-oddělat> zjistit příčinu>opravit.
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
Kuchyně běžně montuju a když dáš originál těsnění tak není problém.
když koupíš dřez tak tam máš vždycky originál těsnění a to buď takovou šedou pružnou hmotu a nebo pásek samolepícího těsnění.Pokud použiju silikon tak já používám silikony Rawak a nebo Mapei s těma není nejmenší problém ostatní po čase povolí.Pod plechový dřez jsem ale nikdy silikon nedával.
tim
Michal_B
Příspěvky: 13
Registrován: 13 lis 2015, 19:30
Bydliště: Třeboňsko

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od Michal_B »

Ahoj , já budu muset řešit podobný problém - kuchyňskou desku z dubové spárovky, do které budu usazovat keramicky dřez , pokud jsem se nepřehlédl keramicky dřez z Ikea, kde výrobce těsnění nedodává. Jak by jste řešili usazení - také na silikon ? díky Michal
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od Tim »

Určitě,
nejprve vložit dřez do desky na sucho ,olepit desku zakrývací páskou s přídavkem 1 -2mm a olepit i hranu dřezu tak aby po setření přebytečného silikonu zbyl rovnoměrně vytřený kout silikonem .Potom dřez vyndat nanést dostatek silikonu na desku,musí ho tam být tolik aby se po přitažení dřezu upínkami všude vytlačil,Z vnitřní strany nic nestírám a z venkovní strany setřu stěrkou.je třeba setřít tak aby po ostranění pásky nevznikla na kraji silikonu hrana.Po odstranění pásky už nikdy nic neopravovat,nikdy se ti nepovede pouze to rozmažeš.

tim
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od radomil »

Time, s postupem naprosto souhlasím ve všech bodech, i s tím tučným ...

jen bych chtěl říct, jak jsem pozoroval oknaře, když do dřevěných „pasivních“ oken dávali ty ohromné plochy trojskel a z vnitřní strany to tmelili tak, že elektrickou pistolí natlačili tak akorát + trochu navíc silikonu, pak to bohatě postříkali roztokem jaru ve vodě a rádiusovou střerkou elegantním zkušeným tahem odstranili přebytek a odchod ... dokonalá práce bez náznaku rozmazání, bez pásky, bez nejistoty ... koukal jsem na to se spadlou čelistí, jak jim to jde ....

Kolín je mimo jiné hlavním městem Lukoprenu - silikonu, který snad nikdo nepoužívá
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od Tim »

Ahoj Radomil,

jo tak oknaři ti uměji taky tu mám vedle jedny a je to jak říkáš,je radost na ně kouknout.
No a když si nejsem až tak jistej tak to radši dělám jak jsem psal silikon má totiž jednu nevýhodu musíš to udělat napoprvé dobře protože každá oprava je vidět a hlavně to už nikdy nedrží.
Jo a ten lukopren jsem před lety používal ale nevím už co to bylo za typ ale dělal jsem z něj formy na odlévání.

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od werdio »

to Tim: dobrej tip! To se bude jednou hodit :-) díky!
tompa
Příspěvky: 23
Registrován: 17 črc 2013, 14:22
Bydliště: Havířov

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od tompa »

Díky za rady. Při demontáži dřezu jsem zjistil, že zatékání vody bylo způsobeno chybějící příchytkou, která přitlačuje dřez k pracovní desce. Ostatní místa byla v pořádku. Doplnil jsem příchytku, přetěsnil a uvidíme.
helios
Příspěvky: 11
Registrován: 23 črc 2015, 13:32

Re: Dřez v pracovní desce z dubu

Příspěvek od helios »

ZDRAVIM mam jedem forek primo od sklenaru, pokud nemuzete sehnat sterku na silikon original, staci silnejsi linoleum nebo gumolino a sterku jsi udelas sam jakou potrebujes (radius). A pokud potrebujes jistotu v cistote je lepsi zainvestovat a sehnat originalni pripravek na sterkovani silikonu napriklad od REMMERS glatemitl.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů