El.kolíkovačka

Vše co se týká truhlářského řemesla.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

http://www.uni-max.cz/dvouvretenova-kolikovacka/d/
Nemáte někdo zkušenost? Jasně je to bau-bau ale třeba někdo má a poreferuje.. :-) popř. co používáte na kolíky... :-)
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

To jako všichni lepite na cepy, domina a nebo vrtate od ruky? :D
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od JanB »

Jo, přesně tak, dávám přednost čepům :-) A pokud někdy výjimečně použiju kolíky, mám na to přípravek tohoto typu http://www.uni-max.cz/kolikovacka-trijoint/d/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

Jj..ten mam taky:-)..na nohy/ luby taky delam cepy, sparvku davam na lamely ale treba na komody a podobny veci je ten kolik optimalni..to rucni voditko je takova nouzovka..prodavaj to dvouvreteno od maffla ale cena 22k..tak me napadlo zkusit za 2,5k tuhle cinu..nevypada to blbe..myslim ze to bude presnejsi jak od ruky..ja si koupil onehdy cinu lamelovacku a na lepeni sparovky a tak to celkem slusne slouzi..za cenu cca 1200 bych cekal zemedelsky vule ale pri trose snahy to lita v radech desetin..na masiv ok na laminoto chce urco presnejsi masinu ale lamino mi do dilny stejne nesmi...
pepasek79
Příspěvky: 46
Registrován: 27 zář 2014, 07:14
Bydliště: Turnov

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od pepasek79 »

Zdravím,tak já mám tuto kolikovačku už druhou a nic moc.Dost špatné nastavení z výroby a není možné ji už moc doladit.Já použivám na kolikování trny,které se vloží do jednoho odvrtaného dílu a přitlačením se označí druhý díl.Je to dobré a nemusí se stále předělávat šablona,jelikož dělám i atypické tloušťky korpusů.Pepa
Hydrouš
Příspěvky: 11
Registrován: 21 pro 2014, 11:12

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od Hydrouš »

Já jsem si uvedenou kolikovačku u Unimaxu objednal v Červenci dostupná měla být v Září, pak Říjnu, pak Listopadu, pak Prosinci, teď se dívám by snad mohla být v Únoru... :-) no já už jsem déle nečekal objednávku zrušil koncem Listopadu. U PK mafell si objednal DD40P a za deset dní už jsem zkoušel první spoje, spokojenost zatím 100%, nějaké chyby jsem udělal svou vinou, ale to se časem zlepší. Přesnost je perfektní, ovladání taky, rychlost práce srovnatelná s lamelkou, zatím si nemůžu stěžovat.
Lamelku mám nějakou noname tam o nějakem komfortu práce nemůže být ani řeč a leží nepoužívaná ve skříňce, a řekl bych že tahle Unimax čína bude to stejné. Jinak stejný druh stroje prodává i http://www.narex-makita.cz/frezy-frezky ... on-tdj600/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

Ten triton bude to stejny jak ta cina z unimaxu, jen dvakrát dražší...takže asi nezbývá než pritlacit buď za maffel a nebo za stejny peníze domino.. Oboje ma svoje výhody... To domino se mi líbí , jen se mi nelíbí max hloubka 30 mm, někdy se hodi 50mm, to u mafllu dovrtam... u domina ne..
Dva vrty se hodi a někdy taky ne...
Obyčejný tyble koupím na každým rohu..domina ne
Ještě to dvouvreteno dělal Freud, ten vypadal dobre..ale uz se neprodává co jsem koukal, zvláštní ze to děla z profi jen mafell..
Ten maffel ma presne 6, 8, 10 mm, nebo je přihozena desetina?...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od Petr »

werdio píše:Ten triton bude to stejny jak ta cina z unimaxu, jen dvakrát dražší...takže asi nezbývá než pritlacit buď za maffel a nebo za stejny peníze domino.. Oboje ma svoje výhody... To domino se mi líbí , jen se mi nelíbí max hloubka 30 mm, někdy se hodi 50mm, to u mafllu dovrtam... u domina ne..
Dva vrty se hodi a někdy taky ne...
Obyčejný tyble koupím na každým rohu..domina ne
Ještě to dvouvreteno dělal Freud, ten vypadal dobre..ale uz se neprodává co jsem koukal, zvláštní ze to děla z profi jen mafell..
Ten maffel ma presne 6, 8, 10 mm, nebo je přihozena desetina?...
Ahoj werdio,
ja pouzivam v praci Domino XL a to umi diry 8,10,12,14mm sirky a do hloubky az 70mm. Rozhodovali jsme se jestli vzit to mensi a nebo XL a musim rict, ze XL byla dobra volba. Tech 8mm uz je celkem male a da se pouzit i na mensi veci jako jsou ramecky atd.. A ja stejne pouzivam hlavne prumer 10 a 14 na stoly a zidle. Pokud jde o Domino tak jsou to fakt dobre palky za krabici 10mm tycek chteji cca 1500,-kc. Tak jsem zpocital, ze kdyz v krabici je 21m domina, tak z koupene sparovky tl. 28mm za 5 tis. nadelam 184m tycek a jsem na 1/3 ceny materialu. Otazka je kolik casu zabere samotna vyroba. Stopkovou Frezu s drazkama na ofrezovani v pozadovanem R nam vyrobi mistni firma za cca 1500kc/kus. V kazdem pripade by to melo vyjit levneji. Domino pouzivam celkem casto a ted budem vyrabet asi 100 ks. zidly a v kazde zidly je 30ks domina! Nejlepsi na nem je neskutecne vyvazeni a da se prakticky pouzit jednou rukou bez obav ze by to koplo. (samozrejmne pouzivam obe ruce :mrgreen: ) a taky super vyresene odsavani. Taky se mi stalo, ze jsem u schodu omylem navrtal do mista kde byl sroub a na tom vrtaku nebylo vubec nic a sroub jsem ofrezoval - to jsem mel opravdu strach se na ten vrtak podivat, protoze jsme ho meli teprve par dni. Ted ho pouzivam neco pres rok a vrtaky jsou porad ostre jako britva. Bral bych ho i domu do dilny, ale ta cena auuuuuuuu. :roll:
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

Čau Petře , dík za názor... Ta Xl je parádní ale i cena...je to napytel, člověk začne na investici 3000 a skončí na 25000 :-).. Pred měsícem jsem chtěl koupi univerzal listu na mafla a skončil u ponorky Festool.. Klasika :-)
Hydrouš
Příspěvky: 11
Registrován: 21 pro 2014, 11:12

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od Hydrouš »

Jasně že Triton bude stejná čína, odkaz jsem napsal jen proto že na unimax jsem půl roku neúspěšně čekal.
K DD40 p jsou vrtáky 8,10,12 k DD40 g jsou 6,8,10.přesně - bez desetin. domino jsem právě nechtěl z důvodu ceny tyčí-kolíčků. Na kolíkovačku se dají dokoupit vrtáky IGM různých průměrů i desetinných, a líbí se mi větší univerzálnost s vrtákem 3 nebo 5 jdou vrtat podpěrky na police, rozteč 3,2 cm je u pantu možno vyvrtat díry na eurovruty. a max průměr vrtáku je tuším 16mm.
Jinak mám k tomu i lištu a chci si nechat vypálit i delší lištu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů