El.kolíkovačka

Vše co se týká truhlářského řemesla.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

Tj.. Celkove se mi ten mafell líbí... Hlavne kdyz potřebuješ delší tybl tak to dovrtas a porad si ve vinglu.. U toho domina leda koupit ten dražší model a to uz je na me trochu moc...
Hydrouš
Příspěvky: 11
Registrován: 21 pro 2014, 11:12

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od Hydrouš »

Tak domino je parádní stroj, jen cena spotřebního materiálu se mi zdá velká. U Mafella se mi líbí právě ta univerzálnost, možnost použít ho i k jiným účelům než jsou spoje, taky možnost více průměru vrtáku. Práce se šablonou je taky super, holt mají to vychytané jak Mafell tak Festool. Od Festoolu mám ponorku TS75 a stačí jak to člověk vezme do ruky, tak cití že s tím bude radost dělat.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

já mám 55 ... používáš dodaný kotouč?...u tý 55 je ten kotouč nic moc, ted jsem řezal na liště heveu 27 a dub 40 a dost se s tím prala, jak podelný tak příčný..to modrá malá boschka s cca stejným výkonem si s tím poradila líp (s origo kotoučem)
Hydrouš
Příspěvky: 11
Registrován: 21 pro 2014, 11:12

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od Hydrouš »

Používám originál kotouč a bez výhrad, nejtlustší jsem zatím řezal 60 Buk, trochu měla tendenci se vracet jinak bez komplikací. Jinak ji používám spiš na čistší práci a menší tloušťky.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od mari_001 »

Také se připojím, koupil jsem kolíkovací frézku od tritona (bazar), dokoupil jsem vrtáky od CMT, protože k ní byly jenom 10mm vrtáky.Vedení jsem vypodložil planžetama 0,07mm a vůle skoro žádná. Koukal jsem na tu lištu k maflloj a udělal jsem si takovou z jasanu, jen ji musím chytat svěrkama, fungovalo to suprově ale musel jsme celou frézu naštelovat a strávil jsem nad tím asi půl dne ale pak to fungovalo i na laminu ale zkoušel jsme malou skříňku a pak jsem odjel do Němec, až přijedu tak vyfotím. Mám známého a jestli se to osvědčí tak si nechám udělat tu lištu z duralu i s upínáním :)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od werdio »

Takže je použitelná? Co uhel,drzi to? ono to ma aretaci jen z jedny strany, co? Ja ted řeším bazarovej kus Mafell z Německa ( 9k) tak uvidíme...
grafenwalder
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2018, 20:09

Re: El.kolíkovačka

Příspěvek od grafenwalder »

Ahojte. mafell ddf 40 alebo dd40 p? ddf ma priemer vrtaku 12mm,12.01mm,12.02mm,a dd40 p 16mm. Tak ktoru by ste brali?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů