Ozuby, cinky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Martin »

Dobrá volba.Překvapení Tě nemine.Teď ještě japonská dláta a vítej mezi stejně postiženýma ;)
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Petr »

Tak to jo, ostri z 24 vrstev damascénské oceli v kombinaci s modrou papírovou ocelí - to nezni spatne. Ale to je spis z rise snu, a hudba daleke budoucnosti. :|
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Martin »

No podívej se na tohle http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=2277 .Mám z této sady 3 dláta(9,18,30) a naprostá spokojenost.Kdybych neměl ještě nic,tak bych neváhal.Používám Pfeil i Hattori a i přesto,že Hattori nebude zrovna mistrovský výrobek,je ten rozdíl zřetelný.
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Petr »

Tak me dneska konecne po 6ti. dnech od objednani dorazila moje nova pila "Ryoba Blue hard Komame 240" uz jsem ji cekal 3 dny, a tak postak ani nemusel zvonit! :lol:
Musim rict, ze ta kvalita materialu ostri je bomba. Lituju, ze jsem si koupil pred mesicem novou cepovku od pilany. :oops:
I kdyz mam prace nad hlavu, tak jsem si ji musel hned vyzkouset na kousku modrinu. Pro zacatek jsem zkusil neco lehciho - japonsky spoj myslim ze v prekladu je to "ptaci zobak"
Tak se podivejte jak to slo. Myslim, ze napoprve to celkem jde, i kdyz si na sebe musime zvyknout. :mrgreen:
Tak ted jeste ty dlatka na zacistovani a to bude teprve radost.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
spoj jsem nejprve vyrezal ze dvou stran hranolku a ten potom rozrezal na dva kusy.
Obrázek
Obrázek spoj po zacisteni dosedacich ploch dlatem
Obrázek
Obrázek hotovy spoj po zabrouseni ploch a hran hranolku
Obrázek
Uz se tesim az me Ryoba pomuze pri nejakem peknem kusu nabytku. ;)
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Martin »

Já neříkam ani tak,ani tak,ale na má slova dojde :lol: .Postižení je zřetelné na první pohled.Sice "modřín" není modřín,ale eurohranol ,avšak spoj je velice hezký.Jen by mne zajímalo, jestli to opravdu po sražení k sobě drží u sebe samo(předvádí to pán na Daiku Dojo,odkaz tady taky je!).K japonským dlátům si pořiď japonský kámen(třeba sun tiger 1000/6000)
Morčez!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Martin »

Ach ti žaponci ,oni asi nemít na krku hlavu pro čepici věšák
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Petr »

:?: co to je Martine? :mrgreen:
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Martin »

Překlad:Japonci nejsou na hlavu :oops: .Chtěl bych použít tenhle spoj na notový stojánek pro známé.Tak když tímhle spojím tři půlmetrové kusy dohromady,jestli to bude fugovat.
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozuby, cinky

Příspěvek od Petr »

tak to opravdu nevim, ale urcite by hodne zalezelo na kvalite provedeni vsech spoju, myslim ze bych tento spoj pro stojanek nepouzil. Asi to bude fungovat, ale kdyz do nej nekdo vrazi, tak by se mohl rozdelat, nebo kdyby spoj nebyl opravdu fest tesny, tak by pri snaze stojanek premistnit mohl taky nekomu zustat v ruce horni dil. Je potreba do toho trosku klepnout, aby se zvysila treci sila spoje a u stojanku by to asi dost dobre neslo - busit do nej. Co treba zkusit neco jako cep a dlab s pojistnym kolikem nebo nejaky druh zamkoveho spoje, kdy by treba byl spoj provedeny miniaturnim preplatovanim v japonskem stylu a pojisteny objimkou ze dreva nebo cepem, to by bylo myslim stabilnejsi. Pokud se tedy bavime o rozebiratelnem spoji. :idea: Jinak, bracha hraje na trubku a pokud vim tak hodne vyuziva moznosti vyskoveho nastaveni podle toho jestli stoji nebo sedi atd.. ale pokud bys delas stojanek na miru a na pouziti v jedne poloze tak je to myslim jedno.
ピーター 大工
Zuzana

přesunuté příspěvky

Příspěvek od Zuzana »

Ahoj kluci,
přesunula jsem vaše příspěvky z tohoto tématu (Petrovi hoblíky a Martinův tip na pouzdro na dlátka). Najdete je ve fóru "Nářadí".
Někdo zde stále nahlašoval, že to téma sem nepatří a chtěla jsem udržet téma, když by pak lidi hledali něco k hoblíkům, aby to našli pod nářadím. Teda ještě že máme to vyhledávání :D
Právě jsme se s Honzikem dohodli, že bychom z těch vašich návodů mohli udělat receptář a dát je do tématu oleje a v tomto tématu je necháme. 8-), máte mezi sebou krásnou kontinuitu, je jasné že se věci prolínají.
Výborná věc (možná ji používáte) je zaškrtnout si u žádaných fór "sledovat fórum" a přijde vám mail, když někdo přidá příspěvek i k jiným tématům, než na jaké jste odpovídali.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů