formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od klik »

Zdravím,
bohužel muj prodejce dreva si dava na formatovani az 3 tydny, tak zvazuji moznosti formatovani doma. Pouziti na preklizku do 18mm a sparovku(prevazne smrk, borovice) do 30mm, rezy max delky 2.5m. Naroky - cisty, rovny a kolmy rez - delam spoje na kolicky, nepresnosti jsou hned videt. Dilnu bohuzel nemam velkou, takze nejaka starsi bytelna pila by se nevesla. V uvahu pripadaji jen dve reseni - stolni pila s moznosti prenaseni nebo ponorna s listou. Nezivim se tim, takze finance jsou ponekud limitovane - na stolni pilu jsem mel kandidata Makitu MLT 100, ale zaskocilo me mnostvi ohlasu na netu, ze kvalita stolu a voditek je nevalna a dalsim kandidatem byla Makita SP 6000 s vodici listou. Mate nekdo zkusenosti s uvedenymi strojky nebo necim ve stejne cene, co by vyhovovalo na presne formatovani ? Za rady diky.
Mart
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2014, 20:53

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Mart »

Ahoj , kup si skoro cokoliv jenom ne Makitu , tvaří se kdoví jak ale něco se ti na tom vysype a jsi v loji nic neuznaji všechno zaplatiš a kvalita to neni taky kdoví jaká . Ponorku jsem sice neměl , ale přimočarku skoro za pět litru a jine hračky jo a ta přímočaka byla přesna tak prvni týden pak mé nadšení opadlo :lol: tak bacha na výběr :mrgreen: at se daří .Martas
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

já mám něco podobnýho - malá dílna. Velký desky řežu v pohodě maflem na liště, malý přířezy pokoskou (max šíře desky 30cm) vše modrej Bosch. Pokud mám opravdu potřebu, za rohem mám truhlíka s formátovačkou.

Od prodejce nářadí jsem dostal info že s Makitou velký problém s reklamacemi...

..podle mě jsou tyhle mašiny na menší a hrubou práci
otto
Příspěvky: 20
Registrován: 07 srp 2014, 21:42

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od otto »

Osobne mam hore uvedenu pilu rezem s nou asi vsetko co je z dreva vobec ju nesetrim. Ano pila je presna ked je lista na rovnom podklade tak rez je vynikajuci. / predpoklad ostry kotuc /. V ramci pouzivania zavady : troska pomaly vracia pruzinu na vratenie kotuca, plast na odsavanie je prilis volny na moj vkus avsak samotna konstrukcia pily je pevna kedze casto spadla zo stola, kabel na privod elektriny je z boku co mi vadi nakolko casto sa stane ze pri pokladani pily na nastavenu listu pila ho pricvakne a lista sa pohne. Co sa tyka vykonu skusal som rezat 4 cm buk pozdlzny rez cca 70 cm dlzky kde to pila odrezala ale bolo to trapenie. Posledne roky ide makita nejak dole vodou. Od makity, metabo a dewalt mam doma asi vsetko co tieto firmy za posledne roky vyrobili /pozicovna naradia/ a zda sa mi ze makita je castejsie v servise ako ostatne znacky pritom v minulosti to bolo prave naopak. Ak ponorku tak festool ale cena je sialena.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

Zvažují koupi tohoto setu.. Mate někdo zkušenost? Dík :-)
http://www.rucni-naradi.cz/dewalt-dws520kr-vodici-lista
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Hans »

Když jsem to před asi rokem řešil, tak poměrně podrobná mi přišla myslim tahleta recenze: http://youtu.be/090CZSQQohc

Mě to nakonec od DeWalťácké ponorky odradilo, ale každýmu vadí něco jinýho...

Honza
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

Na to jsem koukal..ale nejsem v anglictine tak dobrej abych byl z toho chytrej :-).. ja bych byl rad kdybych se vesel s listou do deseti..to s tim festoolem se dostanu tak na 15...budu rezat jen drevo..lamino nikdy..co bylo spatny na ty dewalt? dik :-)...
Primárně bude formátovat příčný řezy stolu / desek .. Masiv... Nemám na stolovce vozík a ponorkou s lištou to chci vyřešit ( samo občas vyuziji i na jiné řezy)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Petr »

Ahoj Werdio,
tak jsem se taky dival na tu recenzi z youtube a ten manik tam jednoznacne doporucuje tu festoolku. Popisuje tam spoustu duvodu proc by se rozhodl pro ni a ne pro dewaltku.
Jednim z hlavnich duvodu tam uvadi, ze pro USA maji mnohem lepsi servis nez Dewalt, se kterym ma velmi spatnou zkusenost, kdyz reklamoval krivou zakladnu pily tak mu v servisu zakladnu vymenili za pouzitou z jine, poskozeni na liste pri dodani atd...Popisuje, ze ma festool lip navrzenou listu, protoze s ni maji mnohem vic zkusenosti a ze Dewalt ma spatne navrzene vymezovaci dorazy pro listu, ktere jsou z mekkeho plastu, ktery se lehce odira a nechava cernou stopu na liste. Festool s tim problemy nema, protoze to maji lip vychytane. Pise, ze dewalt je spis na urovni Black and Deckeru a je vhodny spis pro prilezitosne DIY pouziti (Do It Youself = udelej si sam) Proti tomu Festoolka ma mnohem pevnejsi a odolnejsi telo a cely mechanizmus ponoru. I kdyz ma Dewalt o 100W vetsi prikon, tak ma nizsi maximalni otacky kotouce a taky ponor je stejny jako u festoolky i kdyz ma o 5mm vetsi kotouc (160vs.165mm)
Ja pokud bych ti mohl poradit, tak bych opravdu v tomto pripade vsazel na jistotu a tou je pro me Festool. Mame v praci obe verze pily jak 55 tak tu 75 ku a pokud jde o ergonomii, kvalitu rezu a presnost tak nemaji chybu. S tou 75 ponorkou jsme rezali i 3 plotny lamina na jeden zatah a jelo to jako po masle. Bezne ji pouzivam na rezani 4cm duboveho masivu na schody atd..
Pokud ji chces primarne na masiv tak bych opravdu uvazoval o te 75 pile. Je to sice balik jako krava ale servis maji opravdu dobry a muzes se spolehnout, ze se ti nerozsype pri praci. Tu dewaltku jsme ale nevidel a nemel ji v ruce, takze nechci odsuzovat. Zatim co jsem pracoval s dewalt stroji (hlavne utahovacky a laser, tak jsem byl vzdy spokojeny s kvalitou)
Zatim ahoj Petr
Ted jsem se jeste dival a tady je ta festoolka za velmi pekne penize v setu vcetne systaineru, to uz neni zas takovy rozdil. Mrkni na ty videa vypada fakt vymakane :
http://www.rucni-naradi.cz/festool-ts-5 ... s-fs#video
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od krokus »

Já taky hodně dlouho vybíral, prohlížel, porovnával a četl recenze. Pak jsem dlouho šetřil, no a mám Mafell K85. Jede naprosto krásně, nedusí se ani v 80mm dubu, myslím, že jsem nemohl udělat lépe. Jo je to drahý, ale pokud mi to vydrží do konce života, tak to beru. Jediná její nevýhoda je v rozměru, přeci jen je už trochu větší a těžší. Cokoli pod Festoolem jsou hračky, zbytečně vyhozené peníze. Ten Mafell je jeden ze dvou elektrických nástrojů, které vlastním, ten druhý je velká vrtačka od Narexu ve starém litinovém stojanu Narex, více si práci usnadňovat nepotřebuji.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

Petře díky za preklad! ! No, ja to vidím ze půjdu do té 55.. Přeci jen těch par tisíc me uz nezabije a
myslím ze s mi to vrati na usetrenych nervech... Mám ještě bosch modryho obyc. mafla na omitani, ale ten nemá základnu na listu a myslím ze s tou přesnosti to taky nebude u bosche valny i kdyz neřeším desetiny..
Začalo to tím ze koupím univerzal listu na toho bosche za 1500 a skončí u festoola za 15000 , me doma zabijou :-))
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů