Vyber horni frezky a stolu k ni.

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od Hans »

moravec.milan píše: 19 dub 2021, 10:40 díky.
Fréza na ozub je uplně nová a hází to se všemi frézami co mám. Několik let jsem používal pouze malé radiusové frézy na sražení hran, tak nevím jestli mohlo utrpět ložisko.Tu velkou frézu na spoje jsem chtěl používat až teď.
Malý obyč úchylkoměr mám, tím jsem schopen změřit jak to hází pokud je ve sklíčidle upnutý nástroj. Bohužel se mi nedaří změřit házivost přímo hřídele - po odšroubování kleštiny kouká z hřídelem jen malý kus s vnějším závitem a to už změřit nejde.....nejde se k tomu nijak dostat s tím měřidle.
Je možné že tu házivost způsobí až sklíčidlo ?
A nemůžete do toho upnout stopkový nástroj a změřit házivost té stopky hned u sklíčidla? Také byste mohl změřit po vyndání kleštiny vnitřní povrch té hřídele. Ten je spolu s čelní rovinou nejdůležitější.

Hans
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od witt »

A všechny frézy tedy i ty "malé", byly ve stejné kleštině? Ta to samozřejmě může dělat. Nevím o jaké ozuby se jedná, ale přijde mi, že se nemůže jednat o nějaké extra velké frézy. Ty na výplně mají třeba průměr kolem 7 cm, některé profilové mají zase 7 cm na výšku.

Házivost vřetene a sklíčidla se dá změřit na úpatí nástroje. Je jich ale potřeba změřit více různých, aby se eliminova případná házivost stopky samotného nástroje.
moravec.milan
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2021, 07:14

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od moravec.milan »

jedná se o tuto frézu na ozubový spoj....
https://www.igm.cz/cmt-freza-pro-profes ... 3-s-12-hm/

průměr má necelých 5cm, stopka 12mm. Nepřijde mi, že by to na na toho tritona byla už moc velká fréza......
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od Hans »

Já se obávám, že dokud to nezměříte, mnoho se nedozvíte. Fréz se prodává tolik druhů, že je mizivá šance, že najdete někoho, kdo má tu samou s řekne Vám, zda hází nebo ne. Osobně o házení té frézy ale pochybuju.

Hans
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od burizon »

Horná fréza TRITON 2400W je výrobkom austrálskej firmy a kto vyrába frézu CMT7? Je to okopírovaný TRITON?
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od jbubik »

burizon píše: 27 dub 2021, 13:05 Horná fréza TRITON 2400W je výrobkom austrálskej firmy a kto vyrába frézu CMT7? Je to okopírovaný TRITON?
"Die CMT Orange CMT7E soll baugleich mit der TRA sein, ebenfalls mit Kurbel für Tischeinbau, nur ein anderer Name. Werden wohl auch im gleichen Werk in Australien gefertigt."
Tolik Němci. Takže OEM produkt.
mlhovous
Příspěvky: 1
Registrován: 31 kvě 2021, 07:45

Re: Vyber horni frezky a stolu k ni.

Příspěvek od mlhovous »

Zdravím,

Také řeším tento problém. zatím jsem rozhodnut pro modrý Bosch 1600. Máte s tímto routerem někdo zkušenost, případně s jeho upnutím na stůl?
Může někdo potvrdit možnost jeho výškového ovládání klikou nad stolem i u tohoto typu? Nedaří se mi to nikde dohledat.

Díky za jakýkoliv tip.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů