Vase predstava idealni dilny?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od jiri »

No,
já myslel, tu vaznici vyhodit.:-(
Na střeše je jen plech???
To bych si troufnul nechat chvíli bez opěry.Nebo postupně-vyhodit jednu kleštinu, kus vaznice, posílit krokve, a pak zase o kousek dál. Jestli teda ty stávající krokve nejsou na té vaznici
napojené a nejsou v jednom kuse, což mě dosud nenapadlo.
Ale i tak bych se asi nebál dělat to po částech, třeba s nějakým provizorním podepřením,
pořád se mi to líbí více, jak ponechání vaznice.
Zesílené a na výšce posílené krokve by se daly dost dobře zpevnit podbitím, třeba ne celoplošným, takové podbití spolu se střešními latěmi-nevím jaké tam máš-vytvoří takovou pevnou konstrukci jako je paleta :-)
pepin
střešní latě vypadají bytelně, děda byl pečlivka, to když se prováže tím podbitím....stejně tu vatu něčím zakryješ, takhle budeš mít osnovu pro sádroš.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od mari_001 »

Právě jak jsi pasal že by vaznice roznesla síly tak jsem myslel že by jsi ji tam nechal :oops:
Ještě něco dostuduju, vyndám věci ze školy a zkusím spočítat kolik tam mám přidat...
Jinak je tma vlnitej plech, ten je tovnou na té folii a tím mi bude vznikat odvětraná mezera, latě jsou 50/50, vata, parotěska a pak palubky :)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od jiri »

Možná by bylo dobré, kdyby se vata těch latí nedotýkala, ale byla mezírka i mezi vatou a latěmi.
Vata má snahu sama od sebe tloustnout :-), takže ze 16 cm naroste klidně na 18 i více, tak s tím počítej.
To odvětrání je moc důležité, i při dobře provedené parozábraně-rozhodně s Al folií-budou na podzim a v zimě ve slevách.
Taková kontrukce, když ty kro¨kve posílíš, sama od sebe nespadne, a pod silnou vrstvou sněhu nepropadne najednou, budeš mít čas utýct :-).
Dal by se instalovat senzor-v podobě třeba tyčky jako měrky-při přívalu sněhu bys měřil, k jaké dochází deformaci a když tak ten sníh shodil.
Ale při tom sklonu mi to přijde bezpečný.
Tak hodně zdaru,
jsem docela rád, že už mám dostavěno :-)
jirka pepin
Ještě mě napadlo.Dá se to celé posílit-kromě zasílení krokví-ještě vzpěrkou, takovým šikmým polohambálkem- v horní třetině nebo čtvrtině krokve vzpěrka k vyšší zdi.Taková krátká krokvička.
Jestli je to srozumitelné.
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od jiri »

Připomnělo mi to příhodu s kamarádem statikem-je to expert.
Měl navrhnout konstrukci na zesílení nosnosti stropů v Kotvě-to je obchoďák v Praze, nevím, jak se nyní jmenuje.
To konstrukční řešení bylo hodně náročné a drahé a on vymyslel,
že rozmístil řadu senzorů a podle toho monitoringu zatížení se v tom obchoďáku chovali a nemuselo se nic posilovat.
Tak mě napadlo, že si ten průhyb krokví můžeš taky monitorovat.
Konstrukce té vzpěrky by byla snadná při použití příložek na krokve vyšších jak je stávající krokev a využití zbytků stávajících kleštin.
Úplně to vidím. :-)
pepin
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od jiri »

zapomněl jsem nakreslit ještě podbití pod sádroš, alespo%n takovou osnovu, jako protipol střžešním latím.
Přílohy
P1140643.JPG
P1140643.JPG (76.53 KiB) Zobrazeno 8633 x
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od mari_001 »

Moc, děkuju, ale ty krokvičky by mi tam překážely víc skoro než ty kleštiny. na tuhle vysokou stěnu chci až ke stropu udělat konzolky na skládání a dosušování pár fošen:) poslední verze je udělat příložky ke každé krokvy z prken o šířce 220... stejně když bylo více sněhu tak jsem ho shazoval tak v tom budu pokračovat, ale když se kouknu zpětně tak se sněhu moc bát nemusím :D
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od stefanos689 »

Kdyz uz jsem dneska mel ten fotak v ruce, tak jsem nafotil par fotek aktualniho chaosu v dilne.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

pěkná dilnička! A hromada zajímavých věcí :-) Vidim hoblovku JET, tak mi to nedá a zeptám se - jak jsi s ní spokojenej? Hlavně co do přesnosti a robustnosti. To máš rovný kudly nebo žiletky?

Dík

Honza
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od stefanos689 »

Mam to se spiralovym valcem. Je to jediny novy stroj co jsem koupil. Kdybych mel nasetreno dvojnasobek, tak bych asi vzal Houfka, ale mel jsem k dispozici jen 90 t. Ale zatim jsem spokojeny. Predtim jsem mel starou litinu sedesatku, ale ta mela nekolik nevyhod.

1) obrovsky hlucna, po roztoceni byla slyset az na druhem konci dediny a dovnitr jsem ji dat nemohl, protoze bez odsavani bych mel dilnu po ramena zasypanou hoblinami

2) prilis robustni a prestavovani na protah velka posilovna

3) zbytecne velka spotreba energie a pro me nevyuzita sirka hoblovani

4) vule na stroji a z toho vyplivajici presnost hoblovani odpovidajici stari a stavu

5) absence bezpecnostnich prvku (hlavne klapek proti zpetnemu vrhu)

Tak jsem ji prodal a rozhodl jsem se tedy pro nakup noveho stroje (JET JPT 410 HH). To je pro me dostacujici sirka hoblovani. Presnost a kvalita opracovani je vynikajici. Tvrde drevo naprosto bez problemu, nevytrhava vlakna ani kolem suku. Mekke drevo sem tam neco vytrhne, ale porad je to o tridu lepsi nez klasicke noze. Robustnost stroje je solidni. Vazi necelych 400 kg. Stoly i ulozeni stolu jsou z litiny. Vlastni konstrukce ocel. Odsavani je vyreseno a domysleno naprosto perfektne jak pro protah tak pro srovnavani. Prakticky po celem dni hoblovani je na zemi hrstka hoblin. Prestavba na protah je otazka nekolika vterin. Nevyhody zatim nevidim. Je videt, ze se to vyrabi v asii, protoze nektere konstrukcni detaily tomu odpovidaji, ale ty dulezite veci jsou domyslene dobre.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Vase predstava idealni dilny?

Příspěvek od Hans »

To docela koukám. Prohlížel jsem si ten stroj na výstavě a přišlo mi to celý děsně fórový. I když jistě je otázka co na to člověk naloží. Tak hlavně že slouží. Díky za info!

Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 106 hostů