Obklad schodů dřevem

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od Pepan »

Michal_B píše:@truvan - krásná práce, klbouk dolů, takhle se mi to jistě nepovede.
Ještě otázečka, nějaké spárovky jsem bral z Bauhasu, ale tam už nejsou v nabídce. Proto jsem hledal a poptal u http://www.heveawood.cz/ a ozval se mi pán s veitnamským jménem - Nakupoval někdo u této firmy ?

Díky Michal
Zajímavá reakce. To ti vadí Vietnamec?
Moje životní zkušenost je taková, že cizinci mají vždycky zájem udělat obchod, bez ohledu na jeho velikost. To jenom v Čechách je takový zvyk.."Nebereš kamion, nezajímáš mě"....
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

No byla s ním dobrá domluva,s tím vieatnamcem(nemam žádný problem s jinými národnostmi)
ještě si vzpomínám jak říkal WERDY :)že to fakt docela smrdělo,
u toho cinku je problem že do toho zracujou všechen bordel a proto to tak hruzostrašně flekatí při moření( vedle sebe svaly a řídké atd atd.....no dřevo)
u mě na to šel 2sl.podlahový polyuretan.
jedině od fi.Mcolor :) moření v ředidle>základ>broušení>vrch
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od werdio »

jj..flekatý to je i při barevným oleji..a občas dost "chlupatý"..cink, no
Já kupoval tady vebel.cz
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od mari_001 »

Týpek co mi ho doporučil Tim na šablony, mi říkal ať máznu silikon do vyfrézovanýho, kam pak dám schod, že je to dobré proti vrzání? Názory?Diky
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od Tim »

no nevím s tím silikonem , když udělám schody tak už tam místo na silikon není a myslím si ,že ke dřevu nepatří
já ho na schodech nepoužívám.

tim
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od mari_001 »

Je jasné že to musí bejt napřesno, ale při vsunovaní by se jakoby strhnul ale udělalslabounký film... něco jako když se podlahovky mazaly mýdlem, ale silikon nevyprchá jako mýdlo? A co tedy šroubovat stupně do čelního nebo každej čtvrtej schod tyč na stažení ?Bavil jsme se se statikem a prý se šroubama do čelního dřeva už dnes není problém, stavební vruty na to mají i atest nebo co, ale furt mi to jde nějak proti srsti:/
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od radomil »

Michal_B píše:@truvan - krásná práce, klbouk dolů, takhle se mi to jistě nepovede.
Ještě otázečka, nějaké spárovky jsem bral z Bauhasu, ale tam už nejsou v nabídce. Proto jsem hledal a poptal u http://www.heveawood.cz/ a ozval se mi pán s veitnamským jménem - Nakupoval někdo u této firmy ?

Díky Michal
Mě k Vietnamcovi (myslím, že se jmenuje Nam - ale říkají pan Nam, protože v kontextu to může vypadat jako zájmeno, např.: pan Nam říkal, že vam to máme naložit :lol: ) vůbec „nepustili“, komunikoval jsem s lidmi v kanclu, půjčili mi helmu, pohlídali synka (malou helmu neměli), vzali do hangáru (nějaké překladiště kamionů za Prahou), ukázali matroš, naložili 4 desky, dali dodák, převzali peníze, že si mám o fakturu do daní napsat panu Namovi a jinak pohoda - vnímal jsem, že to kupuju od někoho, kdo to má přímo z asijské plantáže a ne z konce řady překupníků tady, který si každý přihodí ... zpracování - občas kousek vypadl, když vyšel cink do konce dílce, ale dobře se to řezalo i frézovalo a natřel jsem to PNZ tvrdým voskem a vypadá to tak, že se mi to líbí. Asi to má velkou spec. hmotnost, bo 20 mm deska se pěkně pronese, i když je menší formát ...
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od mari_001 »

Namontované schody z dubu a ještě jsem v Brně dělal obklad kovového schodiště z Jasanu
Přílohy
DSCF1449.JPG
DSCF1449.JPG (60.81 KiB) Zobrazeno 8689 x
DSCF1451.JPG
DSCF1451.JPG (72.94 KiB) Zobrazeno 8689 x
DSCF1458.JPG
DSCF1458.JPG (64.85 KiB) Zobrazeno 8689 x
DSCF1463.JPG
DSCF1463.JPG (94.95 KiB) Zobrazeno 8689 x
DSCF1466.JPG
DSCF1466.JPG (57.2 KiB) Zobrazeno 8689 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů