Obklad schodů dřevem

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Obklad schodů dřevem

Příspěvek od miru01 »

Poraďte prosím amatérovi, budu olepovat betonové schodiště dřevenou schodnicí a podschodnicí (buk nebo dub). Stupně mám vybetonované o 4 cm nižší. Spárovku si budu vyrábět sám, takže si mohu udělat schodnici jak budu chtít vysokou. Už teď je mi jasné, že se zedníci moc nepředvedli a budou tam rozdíly.

1) Kolik má počítat na pěnu? Myslel jsem, že bych vyrobil schodnici tak těch 36 mm.
2) Zafrézovat podschodnici nahoře i dole do schodnice nebo jen přirazit shora na schodnici?

Jak děláte vy?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

Ahoj
nejdřív bysme si asi měli vyjasnit pojmy a dojmy :)
schodnice= imho bočnice (nosník) tuším že tím myslíš STUPEŇ
podschodnice--neznám,tuším že tím myslíš PODSTUPEŇ
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

PA2459995.jpg
P9225636.JPG
PA246007.JPG
PA246002.JPG
PA246003K.jpg
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

řádně změřit všechny výšky,podle toho rozpočítat aby byly všechny výšky obkladu stejné,
na stupně zezadu přišroubuju podstupně a montuju elka odspodu nahoru v každém stupni je zespodu drážka pro pdostupeň když to je mezi zdi tak průběžná jinak tam kde to je do prostoru neprůběžná a odsazuji podstupeň na výšku kroku mínus tl. stupně.vše nanečisto nasucho poskládám s podložkama na vyrovnání do rovin a navýšku(prasárny po zednících)když to klapne rozeberu a mrskám to odspodu na speciální pěnu,zatížím stupně a jedu dál.
nejlepší je imho Ponal Static,(hodně rychlý vytvrdnutí)někdo používá i nízkoexpanzní PU pěnu ale chce to potom tuty podložky aby se časem nezmáčkla je měkčí než ten static.
Míru zdar
práci čest
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od miru01 »

jj, omlouvám se za popletené pojmy :oops: , myslel jsem stupně a podstupně, děkuji za názorné fotky,
schody mám kromě posledních horních do prostoru, prohlížel jsem fotky různých realizací, celkem pěkně vypadá když kouká stupeň kousek do prostoru a podstupeň je zároveň se zdí, to by se asi ale musel ten kousek přes podstupeň z boku dolepit nebo udělat už stupeň s výřezem (nebo posadit podstupeň na stupeň), nechat je oba zároveň je asi rozumnější...
Řezivo jsem ještě nekupoval, vždy jsem našel něco na půdě, ale teď mě to čeká, v čistém ohoblovaném stavu mi to vychází cca na 0,25m3, je na to nějaký fígl, jak zjistit kolik mám vlastně koupit fošen, kolik mám počítat na prohoblování a prořez, uvažuji o 30 a 50 mm fošnách.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

kdysi jsem měl nějaký tabulky na výtěžnost nebo prořez v procentech,ale to už leta nepoužívám,připravuju si takový různý nářezový plány a dřevo se mě pak líp vybírá a celkově je ten nákup rychlejší
spárovky.jpg
probíhá to většinou tak že přijedeš k hráni a vybíráš,fošny jsou popsaný (šířka)
vokouknu když se mi líbí hodím stranou no až to je nasčítaný v tomhle případě na šířku 210 cm
tak mám hotovo,když to je horší kvalita tak přihodím jednu dvě fošny.takže mám platit
4x2,1x0,05=0,420m3xtřeba8000=3360,kč
Naposledy upravil(a) truvan dne 10 bře 2016, 18:58, celkem upraveno 1 x.
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

:ugeek:
Naposledy upravil(a) truvan dne 10 bře 2016, 18:59, celkem upraveno 1 x.
Míru zdar
práci čest
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od miru01 »

Moc děkuju za vyčerpávající popis, už se těším až zase zasypu dílnu hromadami hoblin :)
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od truvan »

taky se těšíme že se snáma podělíš o nějaké fotky z průběhu realizace a potom i finálního díla
tak at se daří
Míru zdar
práci čest
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Obklad schodů dřevem

Příspěvek od miru01 »

jj, samo že dám fotky, zatím můžu vyfotit jen hromadu pod hoblovkou z akce dubový parapet pod okno :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů