Formátovací pila.

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od truvan »

Ballantines84 píše:
truvan píše::ugeek:
f poho
píšeš že máš velkou cirguli tak co řešíš??????
dodělej k ní sámovací vozík a na bourání fošen seš vychechtanej :lol: :lol: :lol: :lol:
pak u jen nějakou mr.ku na šolíchání :idea:
Cirkule je co si předchozí majitel domu dělal sám, tak na to bourání koutouč má asi 500 mm, žádné nastavení, nic. Prostě kotouč koukající z desky 1000x1000 a pod ní motor jako k..... Ani pravítko či doraz. Zkusil jsem na ní odříznout krajinku z metrového kusu a bylo to spíš nebezpečné, než použitelné.
Hmmmm to bys musel udělat nějakej přípravek ale to by asi nešlo si ted říkám tak nic.
ale přitáhnout pravítko dvouma svorkama to by snad šlo???
nebo nee?? :?: :oops:
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od truvan »

:o :shock:
hmm fact to nemáš jednoduchý,
bych se asi picnul mít to tak složitý :cry: :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Ballantines84
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2017, 08:42

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Ballantines84 »

truvan píše:
Ballantines84 píše:
truvan píše::ugeek:
f poho
píšeš že máš velkou cirguli tak co řešíš??????
dodělej k ní sámovací vozík a na bourání fošen seš vychechtanej :lol: :lol: :lol: :lol:
pak u jen nějakou mr.ku na šolíchání :idea:
Cirkule je co si předchozí majitel domu dělal sám, tak na to bourání koutouč má asi 500 mm, žádné nastavení, nic. Prostě kotouč koukající z desky 1000x1000 a pod ní motor jako k..... Ani pravítko či doraz. Zkusil jsem na ní odříznout krajinku z metrového kusu a bylo to spíš nebezpečné, než použitelné.
Hmmmm to bys musel udělat nějakej přípravek ale to by asi nešlo si ted říkám tak nic.
ale přitáhnout pravítko dvouma svorkama to by snad šlo???
nebo nee?? :?: :oops:
Jo, přisvorkovaný trámek bylo mé pravítko. Jen kotouč čouhající 20 cm nebyl nic moc pocit.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od hylopetes »

truvan píše: Ty zas všecko taháš do sklepa jestli se nepletu :P
Jojo :) Ted mi pristala ta pasovka od Felderu. 150 kg mrcha a ve 3 lidech a jednom schodistovem rudlu se to v pohode do dilny dostalo. No ale reze krasne.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od truvan »

PĚKNĚ DO TOHO ŠLAPEŠ ;)
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Tim »

wewerčo,
akorát jsem se chtěl ptát jak to dopadlo s hamrem a vidím,že dobrý,jaký jsi dala pásy?

tim
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od JanB »

Pěkně se to tu rozjelo :-) Jenom nerozumím, proč by 250mm kotouč měl mít malý prořez a kde je problém, že se v malé dílně dá uříznout maximálně 2,5 metrový kus dřeva. A už vůbec nerozumím tomu, proč bych měl 4metrovou těžkou fošnu nejdříve řezat po délce na jakékoliv stolní pile, ať už má vozík nebo ne.
Podle mě je nejrozumnější si materiál co nejdříve nakrátit na potřebné délky, třeba maflíkem (přímočarkou, řetězovkou.... podle gusta :-) ) A fakt mě nenapadá žádný výrobek, kde bych potřeboval díly nějak výrazně přesahující dva metry. Postel, dveře, šatní skříň - to vše bude okolo dvou metrů a dá se snadno řezat i v malé dílně a na pile bez vozíku s kotoučem 250mm.

Truvan má pravdu - nehledat složitosti tam, kde nejsou.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od hylopetes »

Tim píše:wewerčo,
akorát jsem se chtěl ptát jak to dopadlo s hamrem a vidím,že dobrý,jaký jsi dala pásy?

tim
Vzala jsem jeden 10 mm jemny od Felderu a pak dva na zkousku od Simmondse. Hruby 10 mm na mokre drevo a 19 mm hakovy na hruby resawing. Ten velky jsem jeste nezkousela, ale s tim 10 mm jsem rezala ovocne spalky co tu mam na misky a jede paradne :) Zbyva mi ted udelat pripravek na vyrezavani kruhu, protoze ty ovaly co jsem z toho vytvorila neni uplne ono :shock:
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od miru01 »

JanB píše:Pěkně se to tu rozjelo :-) Jenom nerozumím, proč by 250mm kotouč měl mít malý prořez a kde je problém, že se v malé dílně dá uříznout maximálně 2,5 metrový kus dřeva. A už vůbec nerozumím tomu, proč bych měl 4metrovou těžkou fošnu nejdříve řezat po délce na jakékoliv stolní pile, ať už má vozík nebo ne.
Podle mě je nejrozumnější si materiál co nejdříve nakrátit na potřebné délky, třeba maflíkem (přímočarkou, řetězovkou.... podle gusta :-) ) A fakt mě nenapadá žádný výrobek, kde bych potřeboval díly nějak výrazně přesahující dva metry. Postel, dveře, šatní skříň - to vše bude okolo dvou metrů a dá se snadno řezat i v malé dílně a na pile bez vozíku s kotoučem 250mm.

Truvan má pravdu - nehledat složitosti tam, kde nejsou.
Ahoj, je to věc názoru a místa, ale já bych pod 300 mm nešel, někdy je mi těch 10cm prořez málo a třeba kotouč od pilany na podélný prořez co používám má omezenou výšku řezu na 75, resp. 60 mm u průměru 250, takže to už prakticky nevyhoví zadání prořezat fošnu 60 mm, resp. všechno jde, ale je to o bezpečnosti, rychlosti, pohodlí atd.
Ballantines84
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2017, 08:42

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Ballantines84 »

JanB píše:Pěkně se to tu rozjelo :-) Jenom nerozumím, proč by 250mm kotouč měl mít malý prořez a kde je problém, že se v malé dílně dá uříznout maximálně 2,5 metrový kus dřeva. A už vůbec nerozumím tomu, proč bych měl 4metrovou těžkou fošnu nejdříve řezat po délce na jakékoliv stolní pile, ať už má vozík nebo ne.
Podle mě je nejrozumnější si materiál co nejdříve nakrátit na potřebné délky, třeba maflíkem (přímočarkou, řetězovkou.... podle gusta :-) ) A fakt mě nenapadá žádný výrobek, kde bych potřeboval díly nějak výrazně přesahující dva metry. Postel, dveře, šatní skříň - to vše bude okolo dvou metrů a dá se snadno řezat i v malé dílně a na pile bez vozíku s kotoučem 250mm.

Truvan má pravdu - nehledat složitosti tam, kde nejsou.
Já si právě taky myslel, že by 250 mělo stačit (chápu, že 300 je lepší), proto jsem v mém prvním dotazu měl pily s kotouči 250-300. Taky je pak celá pila nezanedbatelně menší, ale se 180kg pořád stabilní a s rozumnou pracovní plochou.

Začínám a nemám zkušenosti, proto jsem se ptal. Asi by to dopadlo jinak kdybych chtěl poradit s výběrem pily s kotoučem 250-300 a potenciálem na masiv.

Porcuji maflem a nejdelší co jsem potřeboval bylo na lavici 2m( na konec to zvládl mafl). V plánu jsou i police kolem 2m. Vozík Bych chtěl na začišťování konců, přeci jen to pomůže při manipulaci s těžším kusem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů