Formátovací pila.

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od jardako »

Já mám obojí a např. tenké věci se mi dobře / lépe řežou na pokosové pile. Nechal bych si ji.
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Dovla »

ivoch: Pri tak dlhom výložníku je naozajtaká luxusná pokoska asi zbytočná. To mne by sa zasa taká pokoska zišla. Pretože mám malú dielňu a moja Metabo má výsuvné sane do vonka ,preto mám stôl na kolečkách a často ho musím odsúvať od steny. Ak ju budete predávať, tak by ste mi mohli cinknúť cenu do sz. :)
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od jbubik »

ivoch píše: 05 pro 2021, 06:46 No budu mít pravítko výložníku 1300mm + prodloužení 750mm. I dva metry zaříznu krásně s posuvným dorazem. Tím pádem i tahle varianta odpadá. Já v kombinaci držet pokosku a formátku nevidím žádné výhody.
Pozor, dva metry má prodloužené pravítko. Výložník má 78 cm, šíře stolu je 29 cm, dohromady lehce přes metr, zbytek by visel ve vzduchu.
Já bych pokosku neprodával, taky jsem to neudělal :) U pokosky si fixně umístěný dlouhý trám či prkno podložím pacholetem, u výložníku si podporu volného prkna "cestujícího" se stolem nějak neumím představit.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Hans »

Mě třeba otravuje přehazovat kotouč, formátku na příčný řezy nepoužívám prakticky vůbec. Ty dělám na radiálce. Takže za mě - pokosku určitě nechat, je to náramně pohodlný mít dva stroje podle směru řezu. Výložník mi většinou víc zavazel než sloužil, ten má největší výhodu spíš na plotny, formátování dveří apod.

Hans
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od ivoch »

Chlapi díky za cenné rady. Pokosku si tedy nechám. Uvidím, jak mi to bude vyhovovat. Prodat ji ostatně můžu kdykoliv.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od ivoch »

Ještě jsem objevil zajímavý digitální odečet:

https://www.aliexpress.com/item/3292399 ... 4240d55114
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 3 hosti