Výběr materiálu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od Roman »

No já měl 8m pásovou pilu,tak jsem to řezal na tom,no už jí nemám.Ještě uvažuju,že bych si nějakou jednoduchou postavil,stačí něco jednoduchýho.Právě,že dost lidí kací tyhle ovocný stromy na topení.No tou motorovkou to je naprd,to znám.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od JanB »

To mě zajímá - sice už utíkáme od původního tématu, ale když už se to sem stočilo.....8m pásová pila, to myslíš klasickou pásovou pilu a 8m je délka pásu? To už musí být velký stroj.

Jak se dá něco takového postavit? Já už delší dobu přemýšlím o něčem takovém, k ovocným stromům se dá dostat celkem běžně a řezat to na topení je fakt škoda.
Před dvěma roky jsme třeba rušili broskvový sad a tak jsem zabavil pár kmenů. Ty jsem zvládl na své pásovce (350mm průměr kol) a dřevo je nádherné. Nedávno jsem od příbuzných získal kmen ořechu a ten jsem ještě nepořezal. A nedávno jsem kvůli elektrikářům musel shodit hrušeň a 12 metrový smrk, to taky ještě leží vcelku

Takže furt přemýšlím, jak na to - jestli něco jako dělá Logosol na řetězovku, nebo spíš větší pásovku.....
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od Roman »

Dráha byla 8m.Kopie Pilouse,ale robustnější,elektrický zdvih posuv,odměřování přez pravítko.Bylo to spíš na řezání trámů,fošen.Samozřejmně,když je pila v hydraulice,digitální odměřování je to o dost rychlejší.Nejdůležitější je dobře nabroušený a našrankovaný pás,to je to nejdůležitější.


http://www.youtube.com/watch?v=UU-Gykz2ADY
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od JanB »

A tak to jo, to je jiná.

Jinak web Mathiase Wandela dobře znám a pravidelně sleduju. Podle jeho plánů jsem si vyrobil jeho "box joint jig" a frézovací stolek.

Ale abychom se trochu vrátili k tématu, dám sem aspoň nějakou fotku jak vypadá to dřevo, co jsem koupil :-)
Na zpracování ovocných dřevin bychom mohli založit nové téma, souhlasíš?
Přílohy
IMG_2568.JPG
IMG_2568.JPG (30.21 KiB) Zobrazeno 11617 x
IMG_2570.JPG
IMG_2570.JPG (27.12 KiB) Zobrazeno 11617 x
IMG_2575.JPG
IMG_2575.JPG (27.88 KiB) Zobrazeno 11617 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od Roman »

Pěkně se ti to rýsuje,si truhlář,nebo to děláš jako koníček.Ten hřeben je z třešně,to navrchu nevím,možná jablon,švestka.Jen ošetřený Tungovým olejem.
Přílohy
cesta.jpg
cesta.jpg (158.44 KiB) Zobrazeno 11598 x
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od JanB »

Ne, nejsem truhlář, je to jen koníček. Asi bych se tím neuživil jak mi to dlouho trvá :D

Tu vrchní část hřebenu bych tipoval spíš na švestku. Jabloň je světlá, i když může mít i tmavé jádro. Před nějakou dobou jsem získal dva menší kmínky jabloně a ty měly jen úzké jádro a zbytek byl úplně bílý
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od Roman »

Já jsem taky pomalej,nebo spíš mi dělá problém se soustředit.Já si chci udělat vzorkovník s různými dřevy.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od Roman »

Pořád přemýšlím o malý sušárně pro vlastní použití 2-3m.Jsem koukal,že ty kondenzační agregáty zas tolik nežerou,na tuhle velokost jsem zahlídnul 0,5-1kw,plus tedy nějaký větrák.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od JanB »

Mě sušárna ani tak netrápí, těch pár kousků co se k nim ročně dostanu, suším volně a klidně si počkám.
Spíš se pořád zabývám tou myšlenkou řezání kmenů na prkna. Ještě jsem se úplně nerozhodl, jak to řešit, ale už jsem na trubce viděl pár zajímavých videí.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr materiálu

Příspěvek od Roman »

Tak určitě pásovku,na malý řezání ideální.Já už mám 2kola z auta připravený na to,motor se dá sehnat za babku,železo se dá taky poschánět.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů