Vchodové dveře

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
KAREL D

Vchodové dveře

Příspěvek od KAREL D »

Zdravím všechny, nejsem truhlář, spíš něco jako samouk a potřebuju poradit. Chci vyrobit nové vchodové dveře na chalupu. Dveře mám už vymyšlené klasické svlakové ze širokých prken, problém proč to už dlouho odkládám je materiál na futra. Potřebuju na ně hranoly 16x16 nebo 16x14. Mam na půdě několik starých trámů, staré trámy by byly ideální ale lsou hodně hrubě opracované a pokroucené, tak jsm je zavrhl. Další možnost jsou KVH hranoly, to by byl trochu cizorodý prvek, musely by mít krycí nátěr a to také nechci. Můžu je samozřejmě obědnat na pile ale je to taková sázka do loterie jak budou vypadat a co udělají po usušení, také si budu muset ještě několik let počkat, v sušárnách jsem čet že dělají do 6cm. Dík za každou radu
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od lorch »

Pokud chceš aby to k něčemu vypadalo a nebyly s tím do budoucna problémy, tak máš dvě možnosti:

1/ naklížit požadované hranoly z vysušených fošen
2/nechat na pile nařezat mimostředové hranoly s nadmírou a nechat vysušit v sušce
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od Roman »

Určitě seženeš starší trámky rovný,seřízneš motorovkou na rozměr a dobrousíš flexou.Bude to vypadat určitě pěkně.Já dělal takový mega futra,2 roky asi starý kmeny-no popraskalo to a trochu si to sedlo,ale je to celkem v pohodě.http://www.houpacky-krocan.kvalitne.cz/page9.html
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od Martin »

Hele,hrubě opracované budou asi ručně tesané.Nebo ne?Možná by stačilo je trochu srovnat uběrákem.
Morčez!
KAREL D

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od KAREL D »

Trámy jsou normální tesané min.100let staré,ale při srovnání z nich už nedostanu požadovaný průřez. jinak dík za typy, staré trámy by se mi líbily nejvíc, ale v okolí o ničem nevím, zkusím projít inzeráty. Varianta č.2 bude se zeptat na nějaké pile.
KAREL D

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od KAREL D »

Ještě mě napadla jedna věc- použít suché stromy z lesa. Soušky se používají jen na palivo, je nějaký důvod proč se nepoužívají v truhlářství?
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od lorch »

Protože jsou popraskané a shnilé.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od Martin »

Popraskané jsou i ty trámy.A vybrat neshnilou soušku by se dalo.Zajímavý nápad :!:
Morčez!
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od lorch »

Trámy jsou popraskané protože je to stavební řezivo, futro se dělá z truhlářského řeziva.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Vchodové dveře

Příspěvek od Roman »

Já ty souše řezal taky na pásovce,to je uplně v pohodě,nejsou všechny schnilý.Už to nebude tolik pracovat.Tam je to jen horší na tu tesařinu,protože s čerstvím dřevem se dělá daleko líp.Kamarád má ohromnou haldu ze starýho krovu-chtěl to prodat za 3tis.Něco bylo tedy hodně schnilé,já mu ztoho chtěl udělat terasu,abych mu ušetřil nějaký peníz.Jsou tam i 12m trámy.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti