Stůl ze satarých trámů

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od Roman »

Dělám 2 staré stoly.Konstrukce ze starých trámů,nahoře 2 desky 5cm nehraněný buk.Chci to začepovat,tak jak to zalepit,spojit.Další jak to ošetřit-trámy některé v poho některé starší prožrané,schnilé.Chtěl bych možná ztmavit čpavkem jak píše Martin,pak olej.Každý nápad,připomínka je vítána.2 fošny asi na 2800kč,fošny 2300,nafta 200,vlek 100,urvaná mlhovka 110-kurna je to normální. :P JJ klikař.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od Martin »

Pokud to máš buk,tak Ti to čpavkovat nepůjde :( .Buk neobsahuje potřebné třísloviny.Na shnilé trámy se vykašli.Pokud je to sežrané jenom trochu tak se to dá po ošetření použít,ale když uděláš čep tak ho zkus ulomit.Je to hodně závislé na míře napadení.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od Roman »

Vyberu lepší trámky,něco tady mám.Nejlíp když to slepím asi.Chci,aby povrch vypadal pěkně.Takže možná olej-ten už jsem párkrát použil a ted který.Nebo vosk.
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od jiri »

Ahojte.
Když je zkřenčelý jen koousek dřeva a nejsou na to nároky pevnostní,
jen aby to ve dřevě drželo, dá se napustit sokratem nebo něčím podobným.
Moc to nemění barvu a drží.
Mě jen tak napadlo, jak to tady čtu.
Jirka
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od Roman »

Tak zatím jsem v této fázi.Objednal jsem Tungový olej a Terpentýnový olej,od každého půl litříku,tak jsem zvědav na kolik to dá.Desky bych chtěl přibít kovanými hřeby.Do desky do rohu možná,nějakou jednoduchou řezbičku,ještě nevím.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (77.94 KiB) Zobrazeno 21134 x
1.jpg
1.jpg (103.6 KiB) Zobrazeno 21134 x
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od lorch »

Máš to hezký, jen jestli můžu radit, tak obě fošny co dělají desku stolu dej pravou stranou nahoru.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od Roman »

No nejsem truhlář,vybíral jsem nějaký dřevo a nevěděl jsem co-zkušenost pro příště.Dal jsem to tak,protože byl kaz na ty fošně a nedalo by mi to na 180cm délky stolu:oops:Je fakt,že fošnu můžu koupit novou a tahle zbyde na něco jiného.
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od IvoS »

Zajímavé, dělám taky něco podobnýho, starý trámy co byla škoda spálit...
Jenom sháním na desku starý fošny, a to je trochu problém. A kované hřebíky za rozumnou cenu je ještě větší problém, pokud nemáš taky staré v zásobě.
Chci se ale zeptat na tu pravou stranu fošny, může to někdo amatérovi vysvětlit, díky...
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od Roman »

Pásovku jsem prodal,jinak bych nařezal 4 fošny ze starých trámů.Takhle jsem zvolil kobinaci staré ,nové.No tím pravá strana,bylo myšleno asi to-že ta širší fošna,je tak jak by měla být a ta úzká je otočená.Nevím,ale kované hřebíky nejsou tak drahé.Kluk tady co kove,říkal asi 5kč kus.hřebík.http://www.kov-art.cz/5-kovane-hrebiky
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Stůl ze satarých trámů

Příspěvek od IvoS »

díky za vysvětlení. nařezat staré trámy mě taky napadlo ale mám jenom 10x10 cm a to je na můj vkus moc úzké.
Na tom odkaze prodává kované hřebíky za 21 korun/kus... ta pětikoruna by byla fajn, ale tohle je dost.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 8 hostů