EL. hoblík

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
DaveZbor
Příspěvky: 65
Registrován: 10 čer 2020, 05:52

EL. hoblík

Příspěvek od DaveZbor »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, který elektrický ruční hoblík byste mi doporučili, pokud ho budu používat sporadicky na menší plochy.
Přemýšlel jsem o hoblíku od firmy Fieldman. Nebo nějaký od Makity? Co si o tom myslíte?
David :)
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: EL. hoblík

Příspěvek od witt »

"Co si o tom myslíte?" To jsi nám dal hodně široké pole se vyžvanit :-)

Osobně si myslím, že pro občasné použití, na konkrétní značce vůbec nezáleží. Dle recenzí fungují všechny +/- stejně, na konstrukci už není moc, co vymýšlet. Liší se spíše životností a nějakými finesami. Osobně bych v takovém případě volil něco od Parkside, protože to je levný, záruka tři roky a reklamační servis, kde se nikdo v ničem nevrtá, na nic se neptá a rovnou vrací peníze. Když za rok zjistíš, že hoblík vlastně vůbec nepotřebuješ, tak ho s klidem necháš ležet ve skříni. A když naopak dojdeš k závěru, že bez něj nemůžeš žít, tak si na základě už vlastních zkušeností pořídíš přesně to, co bude nejlépe vyhovovat tvým potřebám.

Ale ber mě s rezervou, protože el. hoblíky mám sice dva (Narex a letité monstrum "Sdělano v SSSR"), ale během posledních pěti let jsem z nich nepoužil ani jeden. Ten narexácký jsem kdysi hlavně používal upnutý v tom jejich stojanu jako improvizovanou hoblovku - na balkon v městském bytě ideální. Občas jsem s tím taky kultivoval trámy. Ale na práci v ploše to úplně není.
DaveZbor
Příspěvky: 65
Registrován: 10 čer 2020, 05:52

Re: EL. hoblík

Příspěvek od DaveZbor »

Díky moc! Ten Parkside vypadá celkem fajn!Při frekvenci použití 1x za čas si myslím, že to bude v pohodě.
A 3 roky záruka je fajn. Můžu případně při nevyužití prodat.
;)
David :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 hostů