Interiérové dveře + obložky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Ondrakej
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2021, 07:03

Interiérové dveře + obložky

Příspěvek od Ondrakej »

Ahoj vespolek,

Jak nadpis napovídá potřeboval, bych nějaké rady/podklady/návody ohledně výroby dveří a oblozek z masivu. Samozřejmě jsem něco hledal na internetu a našel na youtube výrobu oblozek od Zdeňka Mařase. Je to super video,, ale potřeboval bych víc do detailu. Rozměry atd.. Spíš bych si představoval nějaký návody s výkresy popř nějaké fotky videa. Pokus by jste někdo o něčem věděl, byl bych za to moc vděčný.

Předem všem děkuji.

Ondra
Ondrakej
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2021, 07:03

Re: Interiérové dveře + obložky

Příspěvek od Ondrakej »

Hoj všichni. Opravdu nevíte kde sehnat informace? Myslím, že mi někdo odpovídal a dal i nákres, ale z nějakého důvodu je to fuč.. :(

Diky
Ondra
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Interiérové dveře + obložky

Příspěvek od jbubik »

A vyrábět si je budete sám, nebo je budete taky chtít po někom vyrobit?

Videa na Youtube, odborné knížky, Mařas (nejen), katalogové listy výrobců fréz, normy, katalogy výrobců dveří, případně oměření profi výrobku někde ve vzorkovně prodejce dveří. Je toho snad málo?
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Interiérové dveře + obložky

Příspěvek od witt »

Klíčová slova pro Google jsou "Stavební truhlářství" + "Dveře"
Dají se najít nákresy, případně studijní mareriály pro truhláře s trochou teorie. Během pár minut by neměl být problém zjistit, jak dveře v detailu vypadají, respektive, jak jsou konstruované.
Největší otázkou ovšem podle mě vzhledem k povaze dotazu bude, jak to realizovat v polodomácích podmínkách.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů