Pálení dřeva při řezu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od jbubik »

ivoch píše: 23 říj 2022, 17:37 No ve smlouvě je, že se řídí českým právem a rozhodují české soudy.
No nevím, nechci Vám brát iluze, ale já mám ve smlouvách tohle:
XII. Příslušný soud a rozhodné právo
1) Pokud nebude písemně dohodnuto jinak, je pro spory vzniklé ze smlouvy nebo v souvislosti s ní příslušný soud sídlící v Hall in Tirol, Rakousko a místem veškerých plnění smluvních stran je sídlo soudu.
2) Pokud nebude písemně dohodnuto jinak, řídí se právní vztah smluvních stran rakouským právem

To je třeba důvod, proč Feldery nemá rád Mařas, jak se nechal slyšet. Jedině, že byste měl nějaký zvláštní dodatek
Já měl nějaký problém s AF22 a taky jsem zjistil, že technici jsou trochu "omezeni" přístupem Rakušanů. Možná mít odprašovacku za 150 litrů, tak by se v Rakousku smekali, takhle jsem musel bohužel vyvinout větší tlak, než se mi úplně líbilo, ale zafungovalo to. Co by se stalo, kdybych nevyvinul, se můžu jen domnívat.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od ivoch »

Vím, vím. Drtivá většina (včetně Mařase) to bere na IČO. Já jsem prachsprostý koncák, který zaplatil i DPH a tedy mám uvedeno následijící:

"XII. Příslušný soud a rozhodné právo
1) Smluvní strany sjednávají výlučnou pravomoc českých soudů.
2) Právní vztah mezi smluvními stranami se řídí českým právním řádem.
".

Tedy i proto jsem v klidu - jsem "koncák", "neičař" a proto operuji s těmi 30 dny na vyřízení reklamace. Vím, že tohle se v obchodním vztahu nedá řešit, ale v občanském právu ano. Jinak bych se nepouštěl do větších akcí :-)
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od witt »

jj, postavení "spotřebitele", respektive ochranná křídla zákona o ochraně spotřebitelů a souvisejících ustanovení Občanského zákoníku, jsou v obdobných situacích k nezaplacení.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od ivoch »

Jbulik: Co zlobilo na AF22? Já s tím mám tu patálii, že se mi do pravého pytle sype více, než do levého. Zhruba v poměru 5:1. Už to nejde "naštelovat". Ale dá se s tím žít...
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od jbubik »

ivoch píše: 23 říj 2022, 20:03 Jbulik: Co zlobilo na AF22? Já s tím mám tu patálii, že se mi do pravého pytle sype více, než do levého. Zhruba v poměru 5:1. Už to nejde "naštelovat". Ale dá se s tím žít...
Tak to, že se do pytlů sype nerovnoměrně, mně dělá taky, ne tedy v poměru 5:1, ale 2:1 určitě, což neřeším. Co jsem řešil byl problém s kartuší, kterou mám místo pytle (doporučuji), kde návod nařizoval přesné pozice stavěcích kroužku na ose tak, že bez jistého "znásilnění" nešla namontovat. A to se mi u kartuše za skoro 10 tisíc nechtělo. Ale vyřešilo se to, prý chyba v návodu. Jen taky Rakušanům trvalo trochu déle, než chybu připustili

Jinak s těmi soudy máte pravdu, díval jsem se k původní příloze smlouvy, kde byly rakouské, ale zapomněl jsem na to, že mi pak Felder poslal dodatek s českými VOP pro spotřebitele, kde jsou české (což je důkazem, že moje záruka uplynula, aniž bych ji potřeboval). Ale stejně bych tu závadu tlačil přes Prahu, ona komunikace s Rakušany bude vždy tak trochu na úrovni master-slave.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od ivoch »

Ono je to těžký - řešit s Prahou. Už 24.8. jsem svému obchoďákovi hlásil e-mailem závadu pily. Na pilu přijel servisák až 19.9. Volali mi mezitím i z Prahy, ale trvalo to skoro měsíc, než se chlapík na to mrknul. Teď už je to další měsíc, čili od nahlášení - 24.8. to jsou již dva měsíce. Mě nebaví někam volat, prosit je o opravu, dotazovat se, jak to vypadá. Když se v Rakousku nebudou k ničemu mít, napíšu jim doporučený dopis a holt po neděli jim pilu na paletě zašlu. Nic jinýho mi nezbývá, když jsem odstoupil od kupní smlouvy. Ale dám jim šanci reagovat, spojit se se mnou, jsem ochotný o té věci diskutovat, ale prostě musí se snažit hlavně oni.
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od Amanox »

Chcem sa spýtať ako ste dopadli ?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od ivoch »

Aktuálně se čeká na dodání náhradního motoru. Hřídel už mám doma, ale zaslali s ní 3kW motor a já mám ve stroji 4kW. Tedy zasílají ještě další, správný, motor. Až bude vše doma, přijede servisák a bude měnit. Pak dám vědět, čím to bylo. Je s tím trápení.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od Hans »

Už jsem měl párkrát slabou chvilku a říkal si, že bych si jednou dopřál od Feldera nějakou funglovku, protože servis u starých nestál za nic. Ale jak vidím, vinil jsem Felder z diskriminace neprávem - na servis kašle zhruba stejně u starých i u nových strojů :-D

Nechci, aby to vypadalo, že se posmívám, protože to tak nemyslím, ale vskutku - jsem rád, že u mých strojů z druhé ruky tuhle absenci výstupní kontroly absolvoval již předchozí majitel :-)) Ty stroje nejsou konstrukčně špatné. Jsou tragické jen výrobně.

No nic, tak pevné nervy.


Hans
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pálení dřeva při řezu

Příspěvek od ivoch »

Hans: Ale jako musím říct, že se nyní snaží. Zasílají nové díly na výměnu. Sice jsou v tom zmatky - opoždění vyřízení reklamace, zaslání špatného dílu, ale dost lidí od nich mi volalo, omluvilo se a uznali svoji chybu. To se zase musí nechat. No a já toho "využil", že udělali chybu, a řekl si o takovou, byť malou, kompenzaci. Zašlou mi nějaký spotřební materiál zdarma. Aspoň něco.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů