Detektor věcí ve zdi

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Detektor věcí ve zdi

Příspěvek od jardako »

Dal jsem původně tenhle dotaz do sekce "Nářadí", ale tam to skoro nikdo nečte, tak si to dovolím přesunout sem:

---

Ahoj, vím, že to není úplně truhlářské, ale trochu přece jenom jo. Věšíme naše různé výrobky na zeď a tak ...

Jaký je nejlepší detektor předmětů ve zdi (dráty, trubky, ...) na světě? Nebo aspoň nějaký, který funguje fakt dobře.

Když člověk hledá, dojde většinou k Bosch D-tect 200 C ... jenže já mám skoro nulovou důvěru v to, že věci od Bosche jsou nějak extra kvalitní a tady v té oblasti je to obzvlášť citlivé ... skoro všechny tooly tohoto typu mají spoustu recenzí, jak blbě fungují ... i tento Bosch ...

Existuje něco lepšího / spolehlivého?

O levných detektorech vím, že jsou skoro k ničemu.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Detektor věcí ve zdi

Příspěvek od witt »

Určitě existuje, hledej "detektor inženýrských sítí", "georadar". Problém těhle zařízení ale je, že jejich obsluha není úplně jednoduchá, nezaškolený člověk s tím nic nenajde (a pak bude psát recenze, že to nefunguje :D. Pro občasné domácí použití to tedy nepřipadá v úvahu. Navíc dobrý univerzál nikdy neexistuje. Takže ideální řešení by spočívalo v několika přístrojích, každý v ceně několika set tisíc.

Najít dráty či traverzy ve zdi je jednoduché, to velmi luxusně potažmo přesně zvládne zařízení za pár tisícovek (obstojně za pár stovek). Detekce vody v plastu už je technologicky složitější, to už je jednodušší, rychlejší a levnější udělat sondu a nebo vedení vypustit a pomoci si měděným či hliníkovým drátem a opět to hledat přes kov. Totéž platí pro odpady. Přijatelně spolehlivé hledání jiných předmětů ve zdi jako třeba trámy či kapsy už vyžaduje drahé zařízení a zkušenosti.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Detektor věcí ve zdi

Příspěvek od jardako »

Díky ... no nic použitelného jsem nenašel. Takové ty "detektory inženýrských sítí" jsou např. takové ty dvě krabičky, z nichž jedna vysílá signál do drátu a druhá pak ten signál někde dále detekuje? Něco takového mám z Číny a funguje to dobře a nestojí to statisíce.

Takže zatím můj závěr zatím je, že něco, co by krásně a jednoduše hledalo věci ve zdi, neexistuje ...
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Detektor věcí ve zdi

Příspěvek od witt »

Na kovy jednoduchá a elegentní řešení exitují (detektorářské dohledávačky). A vlastně s nimi lze vyřešit většinu domácích aplikací, včetně té vody v plastu.
Pokud je potřeba do zdi více "vidět", případně proniknout do hloubky přes 10 - 15 cm (záleží na velikosti hledaného objektu), tak už to jednoduše nejde. Třeba hledání trámů v omítnuté hrázděné stavbě je problém.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů