Hřebíkovačka - hřebíky do zdi?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Hřebíkovačka - hřebíky do zdi?

Příspěvek od jardako »

Ok, díky.

Časem asi ten nejdrsnější Dewalt vyzkouším a pak podám zprávu.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Hřebíkovačka - hřebíky do zdi?

Příspěvek od jardako »

Tak jsem vyzkoušel toho mazlíka jménem Dewalt DCN890. Do zdi narve hřebík zcela bez problémů. Do betonu taky.
Neměl jsem nic kovového, do čeho bych chtěl nastřelovat hřebíky (resp. nechtělo se mi to dělat do toho, co k dispozici bylo), tak jsem to udělal obráceně. Zkusil jsem přichytit běžný kovový úhelník, co má tloušťku 2mm, do betonu. Zase úplně bez problémů. Pak přišel nejdrsnější test. Extra tuhý úhelník, tloušťka 5mm. A to zvíře normálně ten úhelník zcela probodne! Akorát jsem pro test beton / kov měl k dispozici krátké nejdrsnější hřebíky o délce 13mm (delší se do kovu nemají používat). Do toho betonu se to skrz ten tlustý úhelník chytlo, ale už ne dost jednak kvůli té délce hřebíku, jednak kvůli tomu, že ho ta tloušťka přece jen trochu zpomalila a nevjel tam tak, jak by mohl (drtí před sebou plast, který pak vytvoří takovou jakoby podložku, a tady v tom případě ten plast nezdrtil dost). Takže to pak nedrželo.

Ale evidentně něco normálního by tímto způsobem do kovu přichytit šlo. Akorát jak je ten hřebík v plastu a vytvoří si podložku rozplácnutím toho plastu, tak to nevypadá úplně přenádherně, takže třeba na lišty se to nehodí. Ale jinak ... zajímavý stroj!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů